به گزارش رکنا، سردار غلامعباس غلامزاده ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان چهارمحال وبختیاری با اشاره به کشفیات 2 تن و 90 کیلوگرمی مواد مخدر طی 7 ماهه امسال اظهارداشت: در کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد افزایش داشته‌ایم.

وی افزود: امسال بیش از 700 کیلوگرم مواد مخدر در پاکسازی نقاط آلوده استان و بیش از یک تن و 300 کیلوگرم در محورهای مواصلاتی با اقدامات اطلاعاتی کشف شد که مقدار زیادی از آن‌ به منظور توزیع در استان چهارمحال و بختیاری حمل شده بود.

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال وبختیاری بیان کرد: در 7 ماهه امسال 34 مرحله طرح پاکسازی مناطق آلوده شامل شهرها و حاشیه شهرها اجرا شد و فقط به انهدام باندها اکتفا نشد.

غلامزاده با اشاره به کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی عنوان کرد: با تست‌های انجام شده 38 نفر تست مثبت داشته و امسال 239 نفر خرده‌فروش در طرح‌های پاکسازی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده و بیش از هزار و 900 قاچاقچی و معتاد دستگیر که از طریق این افراد 20 باند شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه امسال 33 باب منزل و مغازه توزیع‌کننده مواد مخدر با حضور نماینده دادستان پلمپ و 45 دستگاه خودروی حمل و نقل مواد مخدر توقیف شده است، ادامه داد: اجرای طرح پاکسازی محیطی پیرامون مراکز آموزشی آموزش و پرورش و مراکز آموزش عالی پیش از آغاز سال تحصیلی انجام شد که بیش از 15 کیلوگرم مواد مخدر کشف و ضبط و دکه‌ها و مغازه‌های توزیع‌کننده پلمپ شد که این روند ادامه دارد.

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: علاوه بر اقدامات مقابله‌ای، آموزش را به عنوان یک اولویت در جمعیت‌های هدف و مراکز آموزش و پرورش از ابتدای سال تحصیلی در دبیرستان‌ها و همچنین مراکز آموزش عالی انجام داده‌ایم.

غلامزاده با اشاره به اهمیت مشارکت دستگاه‌های اجرایی گفت: برای کاهش گرایش به اعتیاد باید آحاد جامعه همکاری و مشارکت داشته باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟