به گزارش رکنا، رئیس اداره مبارزه با جرائم پلیس فتا کردستان بیان کرد: گردانندگان صفحه اینستاگرام که به بهانه کمک به کرد‌های آواره سوریه اقدام به کلاه‌برداری از شهروندان کردستانی کرده بودند، دستگیر شدند.

سرهنگ مهدی دانش پور رئیس پلیس فتا کردستان گفت: فردی با در دست داشتن مرجوعه‌ای قضایی با موضوع برداشت اینترنتی از حسابش به این پلیس مراجعه و خواستار رسیدگی شد.

این مقام مسئول ادامه داد: با برسی مستندات پرونده و اخذ اظهارات شاکی وی به کارشناس پرونده گفت در شبکه اجتماعی اینستاگرام به صفحه‌ای که با انتشار تصاویر آوارگان کرد سوری اقدام به جمع‌آوری کمک‌های نقدی می‌کرد برخورد کردم و تصمیم گرفتم با مراجعه به لینک درگاه پرداختی که در این صفحه بود مبلغ یک میلیون ریال جهت کمک واریز کنم که موفق به پرداخت نشدم، اما باگذشت چند ساعت متوجه شدم مبلغ سه میلیون تومان به‌صورت اینترنتی از حسابم برداشت شده است.

سرهنگ دانش پور در خصوص روند ادامه رسیدگی به پرونده گفت:در پی مراجعه مالباخته دیگری به مبلغ یک میلیون تومان و با همین موضوع پرونده به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت و با برسی‌های تخصصی و شگرد‌های پلیسی گرداننده صفحه اینستاگرام شناسایی و دستگیر شد.

ریس پلیس فتا کردستان بیان داشت: متهم در مواجه با مدارک و ادله جرم معترف شد با طراحی درگاه پرداخت جعلی اقدام به جمع‌آوری اطلاعات مالی افراد کرده و در فرصت مناسب از حساب آن‌ها برداشت و مبالغ را صرف خرید اینترنتی از صفحات فروش کالا در اینستاگرام می‌کردم لذا تلاش جهت شناسایی سایر مالباختگان احتمالی ادامه دارد.

وی در این خصوص به شهروندان توصیه کرد: شهروندانی که در خصوص آوارگان سوریه قصد کمک نقدی دارند می‌توانند از طریق پایگاه‌های مستقرشده در سطح شهر و یا از طریق تلفن‌بانک، اینترنت بانک و سایت‌های معتبر کمیته امداد امام خمینی (ره) در سراسر کشور اقدام به پرداخت کمک کنند، دقت داشته باشند در دام سایت‌ها و درگاه‌های پرداخت جعلی موسوم به فیشینگ گرفتار نشوند و هنگام پرداخت، موارد ایمنی همچون آدرس سایت و دیگر موارد امنیتی را نادیده نگیرند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟