به گزارش رکنا، رسول فرزادفر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تعداد افراد متهم به قاچاق را که در این ارتباط دستگیر شده‌اند چهار هزار و ۱۷۰ نفر اعلام و بیان کرد: ارزش کل کشفیات مظنون به قاچاق در خراسان رضوی نیز ظرف شش ماه نخست امسال دو هزار میلیارد ریال بود که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی افزود: سهم پلیس مبارزه با قاچاق فرماندهی انتظامی خراسان رضوی از این حجم کشفیات ۸۱ درصد، فرماندهی مرزبانی استان سه درصد، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ۹ درصد و گمرک خراسان رضوی هفت درصد بوده است.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی ادامه داد: ظرف شش ماه نخست امسال ۶۹۱ میلیارد ریال کالاهای مظنون به قاچاق در این استان کشف شد. سهم قاچاق موادغذایی از کل این حجم کشفیات ۲۳۸ میلیارد ریال، لوازم‌خانگی ۳۶۱ میلیارد ریال، منسوجات ۱۱۱ میلیارد ریال و محصولات آرایشی و بهداشتی ۵۱ میلیارد ریال است.

وی گفت: ارزش کالاهای ممنوعه مکشوفه در خراسان رضوی نیز ظرف همین مدت ۴۰۵ میلیارد ریال و در این میان حجم مشروبات‌الکلی کشف شده ۷۱ هزار و ۸۰۲ عدد بطری به ارزش ۴۸ میلیارد ریال بود.

فرزادفر افزود: همچنین در این مدت ۱۳ هزار و ۶۱۳ عدد تجهیزات دریافت امواج ماهواره به ارزش ۳۴۸ میلیارد ریال از قاچاقچیان در خراسان رضوی کشف شد.

وی ادامه داد: با رصد فعالیت قاچاقچیان در حوزه محصولات و آثار سمعی بصری نیز ۱۳ هزار و ۲۱۵ قلم اثر از این نوع به ارزش سه میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال در طول شش ماه نخست امسال در خراسان رضوی توقیف شد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی به کشفیات در حوزه قاچاق اشیاء تاریخی فرهنگی نیز اشاره و بیان کرد: گفت: ۹۰ قلم شی تاریخی و فرهنگی به ارزش ۹ میلیارد ریال که قاچاقچیان قصد انتقال آنها را در این استان داشتند ظرف همین مدت کشف شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟