فرهاد زندی صبح جمعه با اعلام خبر دستگیری شکارچی ۲ راس کل در پارک ملی لار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شکارچی متخلف که در مناطق دورافتاده پارک ملی لار به گمان اینکه خارج از دسترس ماموران محیط بان است ، اقدام به شکار ۲ راس کل سنگین وزن کرده بود ، در اقدامی ضربتی دستگیر شد.

زندی افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی لار پس از اخذ دستور قضایی و دستگیری این شکارچی متخلف یک قبضه سلاح شکاری دوربین دار و لاشه ۲ راس کل بزرگ را که در چادر عشایری وی مخفی شده بود ، کشف و ضبط کردند و شکارچی متخلف با تشکیل پرونده ای تحویل مقامات قضایی شد.

وی بیان داشت: ضرر و زیان وارده به محیط زیست از بابت شکار ۲ راس کل ۲۰ میلیون تومان است و شکارچی متخلف از باب جنبه کیفری نیز محاکمه خواهد شد.

رئیس یگان حفاظت پارک ملی لار ضمن تشکر از همکاری مجموعه قضایی بخش لاریجان گفت:با وجود این همکاری و مساعدت قضات دلسوز منطقه، زمینه تخلف صید و شکار در مناطق حفاظت شده پارک ملی لار کاهش یافته و توان محیط بان سبزپوش برای حفاظت از حیات وحش ، عرصه های طبیعی و مناطق زیستگاهی وحوش نیز بسیارافزایش یافته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟