دو متهم پرونده سرقت مسلحانه خودرو در استان که دوران محکومیت خود را سپری می کنند در جلسه دادگاه حاضر شدند اما دو نفر دیگر از متهمان (پدر و پسر) که با وثیقه آزاد بودند در دادگاه نبودند و وکلای آن ها حضور داشتند. به گزارش خبرنگار ما، برابر این پرونده؛ یک سرقت مسلحانه این باند در حوزه خراسان رضوی و دومین آن در حوزه راه های خراسان جنوبی رخ داد.قاضی«رمضانی» در ابتدای جلسه این گونه سرقت ها را در استان نادر برشمرد و خطاب به دو متهم پرونده گفت که این جرم شما ناامن شدن جاده های استان را در پی دارد. وی در ادامه به شرح پرونده پرداخت و افزود: در این پرونده دو نفر شاکی و مدعی هستند که متهمان به طور شبانه در جاده مشهد و در حوزه قاینات با استفاده از اسلحه آن ها را از خودروهایشان پیاده و با بستن دست ها و پاهایشان اقدام به سرقت خودروها کرده اند. سپس «خردپژوه» نماینده دادستان با قرائت کیفرخواست صادره، دو مورد شرکت در آدم ربایی، دو مورد سرقت به عنف، سرقت مدارک و محتویات داخل خودرو و ... را از اقدامات این باند اعلام کرد و با توجه به مستندهای موجود در پرونده، خواستار صدور حکم قاطع از دادگاه شد.

سرقت با تهدید اسلحه

در ادامه یکی از مالباختگان که خودروی او در حوزه استان سرقت شد در جایگاه قرار گرفت و گفت: نزدیک غروب یک دستگاه سمند در مقابل چاه کشاورزی ایستاد، ابتدا مشکوک شدم ولی خیلی حساسیت به خرج ندادم اما وقتی که به راه افتادم خودرو در کنار جاده توقف داشت. در همین هنگام راننده یک پراید به بهانه دور زدن جلوی حرکت من سد معبر کرد و دو نفر با اسلحه شکاری از پراید و دو نفر با اسلحه ای دیگر از سمند پیاده شدند و به سمت من آمدند که یکی از دو متهم حاضر در دادگاه اسلحه را روی سرم گذاشت و مرا روی صندلی عقب خودرویم انداخت. از آن جا که چراغ بنزین خودرو روشن شد با یک نفر تماس گرفتند که برایشان بنزین بیاورند مرا به خودروی سمند هدایت کردند و پس از طی مسافتی طولانی، دست ها و پاهایم را بستند و مرا در جاده فرعی رها کردند که توانستم نیمه های شب دست ها و پاهایم را باز و با کمک دو چوپان مسیر را پیدا کنم. آن ها به صاحب گله موضوع را اطلاع دادند که او هم پاسگاه انتظامی را مطلع کرد.

فروش خودرو در زابل

در ادامه موضوع شرکت در دو فقره آدم ربایی، دو مورد سرقت به عنف و سرقت مدارک شناسایی و اقلام شخصی به متهم (ح -ک) تفهیم اتهام شد و او در دفاع از خود گفت: قصد آدم ربایی نداشتم، نقشه ما فقط سرقت خودرو بود. اسلحه هم متعلق به (الف-ح) و معیوب بود. آن شب شیشه، مصرف کرده و از مشهد به سمت بیرجند در حرکت بودیم که نقشه سرقت تویوتای شاکی را کشیدیم و وقتی آن را سرقت کردیم خودرو را به مبلغ 30 میلیون تومان در زابل فروختیم و پول آن را تقسیم کردیم.

قصدم آدم ربایی نبود

سپس متهم (الف-ح) در جایگاه ایستاد و گفت: یکی مرا واسطه کرد که نیاز به خودروی تویوتا دارد و همان روز پنج میلیون تومان به حسابم واریز کرد و یک اسلحه شکاری که آن هم خراب بود به من داد. با کمک دو متهم دیگر که در دادگاه حضور ندارند با یک دستگاه پراید نقشه خود را عملی و تویوتا را سرقت کردیم. قصدم فقط سرقت خودرو بود نه آدم ربایی و به هیچ عنوان اسلحه را روی شاکی نگرفتم. وقتی خودرو را به سرقت بردیم چراغ بنزین روشن شد بنابراین با یکی از دوستان تماس گرفتم که برای ما بنزین آورد. متهم با اشاره به این که شاکی را در بیابان رها کردند، افزود: تویوتا را به همان شخصی که به من پیشنهاد داده بود به مبلغ 30 میلیون تومان فروختم و از اسلحه شکاری متعلق به مالباخته هیچ گونه اطلاعی نداشتم که بعد از 10 تا 12 روز، خریدار از وجود یک اسلحه در خودرو به من خبر داد.وی ادامه داد: دومین سرقت را هم برای کمک به (ح-ک) شوهرخواهرم انجام دادم چون زندگی آن ها در معرض از هم پاشیدن و قرار بود خانه خود را به طلبکارش بدهد بنابراین در مسیر راه، نقشه سرقت خودروی نیسان را کشیدیم و راننده را پیاده و با بستن دست ها و پاهایش او رها کردیم و خودرو را برای فروش و پرداخت قسمتی از طلب (ح-ک) به زابل بردیم که توسط ماموران آگاهی دستگیر شدیم. به گزارش خبرنگار ما در ادامه این جلسه وکلای متهمان با ارائه لایحه دفاعی از موکلان خود دفاع کردند. در پایان هم قاضی «رمضانی» ختم رسیدگی به پرونده را اعلام کرد و گفت: در مهلت قانونی رای متهمان صادر خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟