علی فلاحی سرپرست یگان حفاظت میراث فرهنگی کرمانشاه اظهار داشت: به دنبال گشتهای نامحسوس شبانه توسط نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان، ساعت یک و ۵۸ دقیقه بامداد امروز، چهار حفار غیرمجاز در کوهستان مشرف به محوطه تاریخی طاق بستان رویت شدند.

وی افزود: تیم یگان حفاظت مجموعه فرهنگی تاریخی طاق بستان، در یک عملیات غافلگیرانه، با هوشیاری و با استفاده از ترفندهای خاص توانستند همه حفاران را دستگیر کنند.

فلاحی افزود: در این عملیات چهار حفار غیرمجاز دستگیر و ادوات و تجهیزات تخصصی مربوط به حفاری اماکن باستانی از آنها کشف و توقیف شد.

سرپرست یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کرمانشاه با بیان اینکه یک دستگاه خودرو «پی کی» نیز ضبط شده است، خاطرنشان کرد: دستگیرشدگان با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

فلاحی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی به موقع برای حراست و حفاظت از آثار ارزشمند تاریخی، فرهنگی و جلوگیری از وقوع جرائم عرصه میراث فرهنگی یادآور شد: شهروندان و هم استانی ها می توانند برای گزارش کشف اشیای تاریخی، تخریب یا انجام حفاری‌های غیرمجاز با شماره ۰۹۱۸۵۲۳۱۱۵۳ و شماره پیامک ۱۰۰۰۰۴۴۴۰ به صورت شبانه روزی با یگان حفاظت میراث فرهنگی استان تماس گرفته و جلوی وقوع جرائم این حوزه و تعرض به آثار ارزشمند تاریخی را بگیرند.

استان کرمانشاه بیش از ۲ هزار و ۲۵۰ اثر ثبت شده ملی داردبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟