به گزارش رکنا، حسین خادمی با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی عملیات گشت و کنترل منطقه حفاظت شده قمصر و برزک، یگان حفاظت این منطقه پس از بررسی‌های میدانی موفق به دستگیری سه متخلف شکار و صید شدند.

وی با بیان اینکه از نامبردگان دو قبضه سلاح و مهمات کشف و ضبط شد، افزود: با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد یکی از این سلاح‌ها قاچاق است که برای بررسی بیشتر پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند تا برابر قانون با آنان برخورد شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان از کسب مستنداتی مبنی بر شکار یک قوچی وحشی توسط این دو متخلف خبر داد و ابراز داشت: تمامی مدارک برای پیگیری حقوقی شکار این قوچ وحشی نیز به دستگاه قضائی شهرستان کاشان ارسال شد تا پس از اثبات این ادعا برابر قانون با آنان برخورد شود.

وی با بیان اینکه مأموران یگان حفاظت محیط زیست منطقه کاشان تمام تلاش خود را برای حفظ گونه‌های موجود در این مناطق انجام می‌دهند، گفت: مناطق حفاظت شده کاشان برای حفظ گونه‌های در معرض خطر تعبیه شده و بر همین اساس شکار در این مناطق ممنوع است و در صورت بروز چنین تخلفی باید با آن برخورد شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟