به گزارش رکنا، علی تهوری اظهار داشت: طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس در سراسر استان اجرا شده و نظارت بر فروش و عرضه انواع نوشت افزار و لباس فرم مدارس، انواع پوشاک و کیف و کفش، شهریه مدارس غیرانتفاعی و مهدکودک‌ها و جلوگیری از عرضه و فروش کالاها و نوشت افزارهای ناهنجار مغایر با ارزش‌های اسلامی انجام می‌شود.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: در این طرح که تا 10 شهریورماه ادامه دارد 40 بازرس بازرس سازمان صمت به همرات بازرسان اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی و اتحادیه‌های صنفی بر شبکه‌ها عرضه کالا نظارت می‌کنند.

تهوری تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن ایام محرم و مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی و افزایش تقاضا برای اقلام مورد نیاز مردم و هیئت‌ها از جمله برنج، انواع حبوبات، شکر و مواد پروتئینی و ظروف یکبار مصرف نظارت ویژه این ماه با حضور 40 بازرس انجام می‌شود.

وی ادامه داد: از همه فعالان اقتصادی صنفی و غیر صنفی که اقدام به عرضه و فروش کالا و ارائه خدمت به مردم می‌کنند تقاضا می‌شود با توجه به آغاز طرح نظارتی ویژه در اسرع وقت نسبت به نصب برچسب اتیکت در کالا و نصب نرخ‌نامه در معرض دید مردم برابر قانون صنفی اقدام کنند.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: تمام فروشندگان موظف‌اند نسخه فاکتور خرید کالا را در واحد صنفی نگهداری تا در صورت درخواست بازرسان ارائه کنند و عدم ارائه فاکتور تخلف محسوب می‌شود.

تهوری اظهار داشت: از ابتدای امسال 38 هزار و 134 مورد بازرسی در استان انجام شده که در این راستا 458 پرونده به ارزش ریالی بالغ بر 20 میلیارد ریال تشکیل و جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی بیان کرد: در این مدت از محل رسیدگی به شکایت‌های مردمی نیز مبلغ بالغ 5 میلیارد ریال به شکات برگشت داده شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟