به گزارش رکنا،  سرهنگ "محمد نادربیگی" در تشریح این خبر گفت: در پی ارجاع پرونده ای از کلانتری 24 کمالشهر مبنی بر کلاهبرداری یک باند حرفه ای که با راه اندازی یک شرکت کاریابی صوری اقدام به دریافت مبلغی از مشتریان خود کرده و پس از مدتی متواری شده بودند، موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه مشخص شد باند 4 نفره کلاهبرداری با دریافت وکالت فروش منزل یکی از مالباختگان به بهانه مشارکت در کار و دریافت سود ماهانه خانه را به مبلغ 860 میلیون ریال فروخته و از سایر مالباختگان مبلغ 900 هزار تومان برای خرید ابزار کار در منزل دریافت کرده و در مدت زمان کوتاهی با انتقال شرکت به محل دیگری متواری شده اند.

این مقام انتظامی افزود: در ادامه کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی یکی از متهمان شده و با هماهنگی مقام قضائی هنگامی که نامبرده برای پیگیری امور قضائی خود به دادسرا مراجعه کرده بود در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

وی تصریح کرد: در تحقیقات تکمیلی با همکاری متهم سایر اعضای باند دستگیر و به 6 فقره کلاهبرداری از طریق شرکت کاریابی صوری اعتراف کردند.

سرهنگ نادربیگی خاطرنشان کرد: افراد جویای کار برای پیدا کردن کار به شرکت های کاریابی مجاز مراجعه کنند و از پرداخت وجه نقد پیش از معرفی به شرکت های معتبر خودداری کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟