به گزارش رکنا، دادخدا سالاری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با بیان اینکه خبرنگاران چشمان بیدار جامعه هستند اظهار داشت: رسالت خبرنگاری این است که حقیقت ‌را فدای مصلحت نکنند و درد مردم را به مسئولان برسانند.

وی با بیان اینکه پرونده‌ای در دادسرای کرمان بر پایه‌ تخریب محیط زیست و تضییع بیت‌المال تشکیل شد افزود: این پرونده مربوط به پروژه ‌انتقال آب کرمان است که مشخص شده در محل انتقال آب، آب‌ آشامیدنی وجود ندارد و آب شرب مردم خود آن منطقه از تانکر تامین می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با اشاره اینکه میزان آبی که از هلیل‌رود به تالاب جازموریان انتقال داده می‌شده کم شده و وزارت نیرو مانع شده است گفت: از رسانه‌ها خواستاریم تا راجع به حق آبه تالاب از سد جیرفت و هلیل‌رود مطالبه‌گری کنند که چرا سهم حق‌آبه جازموریان از سد جیرفت رهاسازی نمی‌شود؟

وی با بیان اینکه پرونده هتل بام به دادسرا راه پیدا نکرده است و تنها یک سری دغدغه‌های محیط زیستی وجود داشته که ابلاغ شده است گفت: در رابطه با کارتخوان‌های مطب‌های پزشکان بسیار پیگیر هستیم و این کار را به صورت جدی دنبال می‌کنیم.

سالاری با اشاره به اینکه دغدغه جدی در رابطه با گلخانه‌های هیدروپونیکی وجود دارد این است که در جنوب کرمان در انتهای فصل بازار خوبی برای فروش کشاورزان وجود ندارد و بعضی از محصولات بفروش نمی‌رسند بیان کرد: گلخانه‌های هیدروپونیک ممکن است این ظرفیت را دو برابر کنند با وجودی که برای این محصولات بازار فروشی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه رصد فضای مجازی توسط مرکزی در استان انجام می‌شود و در حالیکه به انتخابات نزدیک می‌شویم بازپرس ویژه‌ای را برای این حوزه قرار داده‌ایم گفت: اگر شخصی توسط شخص دیگری تخریب شود و یا به ناحق و مطالبی دروغین به فردی نسبت داده شود می‌تواند شکایت کرده و موضوع را پیگیری کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با اشاره به اینکه طرح امنیت قضایی اولین بار از سوی یک خبرنگار مطرح شد و بعد به شکل طرح در آمد گفت: از شهروندان دعوت می‌کنیم که مطالبه‌گر باشند و‌ رسانه‌های کرمان بیشتر در امر مطالبه‌گری شرکت کنند.

وی با بیان اینکه 13شهر در استان کرمان مشکل آب دارند و در استانداری کرمان اقداماتی انجام شده است گفت: باید به سمت و سویی برویم که سند جامع آب برای استان تدوین شود.

سالاری با اشاره به اینکه خشکسالی در روستاها باعث می‌شود ساکنین این روستاها به مرکز استان مهاجرت کرده و در مرکز حاشیه‌نشینی را ایجاد کنند گفت: مشکل آب روستاها به مرکز منتقل می‌شود و در اینجا باید آب نواحی حاشیه شهر را تامین کرد و باید بکوشیم مشکل را از ریشه حل کنیم.

وی با بیان اینکه رسانه‌های کرمان از محیط زیست در رابطه با آلایندگی مجتمع مس سرچشمه مطالبه‌گری داشته باشند گفت: اگر محیط‌زیست اعلام کند که مس سرچشمه آلاینده است دادستانی وارد می‌شود و برخورد لازم را انجام می‌دهد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با اشاره به اینکه خبرنگاران باید در صف اول حوزه مطالبه‌گری حرکت کرده و به عنوان مدعی‌العموم جامعه از مسئولان مطالبه‌گری انجام دهند گفت: مطالبه‌گری اصحاب رسانه در استان کرمان بسیار محدود است و باید این امر افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه سرقت‌ و مواد مخدر جزو بیشترین جرایم استان است و استان کرمان از استان‌هایی است که سد عبور مواد مخدر است و کمتراز 1 درصد استان کرمان در خرید و فروش مواد مخدر شرکت دارند عنوان کرد: 70 درصد دستگیرشدگان غیربومی هستند و رتبه استان کرمان در حوزه مواد مخدر 13 است و از نجابت کرمانی‌ها سواستفاده می‌شود.

سالاری با اشاره به اینکه استان کرمان شهدای زیادی در مبارزه با مواد مخدر داده است گفت: متاسفانه فیلمی ساخته شده ‌که کرمانی را به عنوان معتاد و قاچاق فروش معرفی می‌شود و دستور جلوگیری از این فیلم در روز‌های اول صادر شده ‌و در حال پیگیری هستیم.

وی با بیان اینکه پرونده‌ای در استان تشکیل شده ‌که افرادی ارز دولتی دریافت کرده‌اند و این ارز را در محلش خرج نکردند افزود: این افراد عده‌ای در خارج از استان هستند و بعضی در خارج از کشور که متاسفانه عده‌ای از این افراد از مدیران بانکی بودند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟