به گزارش رکنا، محسن ارزنلو  اظهار کرد: طی یک سال گذشته بالغ بر دو میلیون و ۹ هزار عدد اقلام دارویی غیرمجاز به ارزش بیش از ۷.۵ میلیارد ریال در این استان کشف شده است.

وی با اشاره به ارجاع تعداد ۱۰۷ پرونده تخلفاتی در زمینه عرضه غیرمجاز اقلام دارویی به مراجع قضایی ذیربط متذکر شد: این اقلام دارویی غیرمجاز در بازرسی از مراکز غیرمجاز عرضه دارو، عطاری ها، داروخانه ها و... کشف شده است.

به گفته معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این مدت دو هزار و ۵۷۳ مورد بازرسی از داروخانه ها، شرکت های دارویی، مراکز درمان سوء مصرف مواد مخدر و مراکز غیرمجاز عرضه دارو و عطاری ها صورت گرفته است.

وی در عین حال با اشاره به صدورمجوز تاسیس داروخانه در شهرهای استان به تعداد ۲۰ مورد یادآور شد: در این مدت بیش از هفت هزار اقلام آرایشی و بهداشتی به ارزش ۳۶۸ میلیون ریال در این استان کشف و ضبط شد.

ارزنلو همچنین تعداد کل پرونده های ارسالی متخلفان حوزه غذا و دارو به مراجع قانونی را ۲۰ پرونده برشمرد و متذکر شد: ۴۷۳ مورد پروانه بهداشتی مربوط به کارخانجات و کارگاه های تولید مواد غذایی و آشامیدنی تحت پوشش نیز در یک سال گذشته تمدید و یا صادر شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح پایش و پالایش برچسب گذاری محصولات غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی به تعداد هزار محصول در سطح عرضه، به راه اندازی داروخانه آموزشی دانشگاه با ارایه خدمات آموزشی به دانشجویان دانشکده داروسازی و خدمات دارویی به مردم و عرصه داروهای خاص و کمیاب در استان اشاره کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟