به گزارش رکنا، شاکررضا مریدی ظهر امروز در دیدار با حجت الاسلام محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، اظهار داشت: اداره کل امور مالیاتی هرمزگان با ۳۷۰ نیروی انسانی و سه اداره در مرکز استان و ۱۲ اداره در شهرستان به وظیفه اصلی خود که وصول مالیات و احقاق حقوق حقه دولت در چارچوب قانون است، اقدام می‌کند.

وی با اشاره به دسیسه‌های دشمن در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و... پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مخالفت با نظام مقدس جمهوری اسلامی؛ افزود: از آن طرف مقام معظم رهبری هشدارهای لازم نسبت به موضوعات مختلف داشته‌اند و درحال حاضر در جنگ اقتصادی نابرابر هستیم.

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان گفت: ایشان بر اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید و رونق تولید تاکید داشته‌اند و امور مالیاتی پیشگام جبهه اقتصادی است و بیانات معظم له را در سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده‌ایم تا توطئه‌های دشمنان خنثی شود.

مریدی بیان داشت: همواره در تلاشیم با برنامه‌ریزی انجام شده و بدون فشار به واحدهای تولیدی و کسبه، نسبت به احقاق حقوق دولت اقدام می‌کنیم.

وی افزود: سال گذشته بیش از ۳۷۰۰ میلیارد تومان به خزانه دولت واریز کردیم و ۳۲۰ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده به واحدهای تولیدی که در بخش صادرات فعال هستند، استرداد شد که رتبه نخست را در این بخش را در کشور داشتیم.

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان با اشاره به اهمیت مالیات بر ارزش افزوده در توسعه استان؛ خاطرنشان کرد: از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، ۵ درصد به خزانه، یک درصد به حوزه سلامت و سه درصد هم به حساب دهیاری‌ها و شهرداری‌ها واریز می‌شود که در سال گذشته ۵۵۷ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز شد که رشد ۵۶ درصدی داشت.

مریدی گفت: در سه ماهه نخست سال جاری نیز ۱۶۴ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها ودهیاری‌ها واریز شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۱۸ میلیارد تومان بود، ۳۸ درصد رشد داشت.

وی تاکید کرد: همواره مقابله با فرارهای مالیاتی را در برنامه داشته‌ایم.

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان گفت: هیچ واحد تولیدی در استان در بخش مالیاتی با مشکل مواجه نیست.

مریدی ادامه داد: واحدیابی فیزیکی و سیستماتیک و رصد تراکنش‌های بانکی را جهت شناسایی مودیان مالیاتی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی در حال اجرا هستیم.

وی از شناسایی ۶ پرونده فرارمالیاتی کارت‌های بازرگانی جعلی که اقدام به واردات می‌کردند به ارزش ۲۴۰ میلیارد تومان بدهی مالیاتی خبر داد و افزود: از طریق مراجع قضایی در این خصوص در حال پیگیری هستیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟