به گزارش رکنا، سرهنگ عبدالله حسنی اظهار کرد: استخراج ارز دیجیتال با نصب دستگاه‌های ماینر در مزارع و کارخانه‌ها پدیده جدیدی است که ضمن آسیب به شبکه توزیع برق، برای اقتصادی ملی نیز تهدید محسوب می‌شود.

وی با اشاره به گرایش برخی مزرعه‌داران و کارخانه‌داران به این اقدام مجرمانه تصریح کرد: گزارش‌هایی دریافت کردیم که مدیران کارخانه نمک در گرمسار اقدام به نصب دستگاه‌های ماینر کرده‌اند.

فرمانده انتظامی استان سمنان به هماهنگی با قاضی پرونده و اعزام گروه عملیاتی به همراه رئیس اداره تعزیرات این شهرستان به کارخانه مزبور اشاره کرد و گفت: این کارخانه اخیراً به علل مختلف تعدیل نیرو کرده و در حالت نیمه تعطیل است.

حسنی از بازدید مأموران پلیس از کارخانه و کشف اتاقکی بالای پشت‌بام خبر داد و افزود: در این محل 75 دستگاه استخراج ارز دیجیتال نصب‌شده بود که با کولرهای متعدد و دستگاه‌های خنک‌کننده تهویه می‌شد.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی دستگاه‌های کشف‌شده را 10 میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، ضمن قدردانی از همکاران خود در گرمسار تأکید کرد: اشراف کامل اطلاعاتی و عملیاتی پلیس در سراسر استان سمنان، فرصت ارتکاب جرم را از مجرمان گرفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟