محمد جواد رنجبر عضو هیات مدیره خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی، گفت: به زودی جزئیات بیشتری از آزادی زهره بهبودی اعلام می‌شود.

مجتبی سهرابی همسر خبرنگار بازداشت شده، گفت: امروز همسرم با ارائه وثیقه‌ای به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال و ضمانت یک کارمند آزاد شد.

زهره بهبودی خبرنگار حق التحریر روزنامه خراسان در کلات است که پس از انتشار مطالبی در انتقاد از وضعیت پزشکی قانونی این شهرستان ظهر شنبه این هفته به مرجع قضایی این شهرستان احضار و قرار بازداشت برای او صادر شد و به رغم تلاش خانواده اش برای تامین وثیقه به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد.

خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی امروز در اطلاعیه‌ای چنین گفت: به عنوان نماینده اصحاب رسانه انتظار داریم مقامات قضایی استان با لحاظ جایگاه خبرنگار و جلوگیری از تضعیف این جایگاه ابتدا با فراهم ساختن زمینه آزادی این خبرنگار تا رسیدگی قانونی به پرونده او از اصل موضوع که همانا آزادی مسئولانه و قانونی رسانه ها است حمایت کنند.

در این اطلاعیه تصریح شده است: بدیهی است در صورتی که اتهام این خبرنگار، مطبوعاتی تلقی شود می‌بایست بر اساس قانون مطبوعات و در محاکم ذیصلاح و با حضور هیات منصفه به آن رسیدگی شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟