به گزارش رکنا، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با قاچاقچیان مواد مخدر بیش از 40 سال قاطعانه مقابله می‌کند اظهار داشت: در این راستا شهدای زیادی تقدیم شده که نشان از عزم بالای ایران اسلامی در مبارزه با سوداگران مرگ است.

وی، با تاکید بر توجه به برنامه‌های فرهنگی در راستای پیشگیری از اعتیاد و افزایش آگاهی خانواده‌ها به ویژه جوانان تصریح کرد: هر چه آگاهی جامعه نسبت به تبعات و مضرات مواد مخدر افزایش یابد زمینه پیشرفت در عرصه مبارزه با سوداگران مرگ ارتقاء می‌یابد.

استاندار بوشهرکشف بیش از 21 تن مواد مخدر در استان بوشهر در سال گذشته را مورد اشاره قرار داد و افزود: کشف این حجم مواد مخدر در استان بوشهر نشان از تلاش شبانه‌روزی و موفقیت نیروهای عمل‌کننده است که از خدمات آنان قدردانی می‌شود.

گراوند با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای مواد مخدر در سواحل و دریا کشف شده است تصریح کرد: اکنون مسیر قاچاقچیان مواد مخدر از سمت محورهای زمینی به دریا سوق یافته چراکه بیشترین کشفیات سال گذشته و 4 ماه امسال استان بوشهر در سواحل و دریا بوده است.

وی، از کشف 6 تن مواد مخدر در چهار ماه نخست امسال در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: از نیروهای انتظامی، دریابانی، اطلاعات، سپاه، نیروی دریایی سپاه و دیگر دستگاه‌های مبارزه کننده که در کنار یکدیگر با سوداگران مرگ مقابله می‌کنند قدردانی می‌شود.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه بیشتر آسیب‌های اجتماعی در جامعه ریشه آن به مواد مخدر برمی‌گردد تصریح کرد: استان بوشهر در عرصه مبارزه مواد مخدر در بین استان‌های مختلف جایگاه بسیار خوبی دارد و این استان جزء استان‌های آلوده نیست.

گراوند با بیان اینکه مسیر سوداگران مرگ از خشکی به دریا سوق یافته است خاطر نشان کرد: هوشیاری نیروهای مبارزه کننده با قاچاقچیان به صورت شبانه‌روزی بگونه‌ای است که تمام مناطق برای سوداگران مرگ ناامن است.

وی از تجهیز دستگاه‌های مبارزه کننده با قاچاقچیان مواد مخدر خبر داد و بیان کرد: در راستای تشدید مقابله با سوداگران مرگ در مناطق خشکی و دریایی، استان بوشهر به امکانات نوین و پیشرفته مجهز می‌شود.

استاندار بوشهر، با تاکید بر همکاری در راستای ارائه راهکارهای علمی و برنامه‌های فرهنگی برای افزایش آگاهی خانواده‌ها و جوانان افزود: برای افزایش مصونیت جامعه از مواد مخدر باید از شیوه‌ها و روش‌های نوین علمی و فرهنگی استفاده کرد که حمایت پایان‌نامه‌ها دانشگاهی در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد مورد توجه است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟