به گزارش رکنا ، سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در مراسم تکریم و معارفه فرمانده مرزبانی گلستان گفت: تقویت مرز‌ها در توسعه کشور هم موثر خواهد بود و از اقدامات خرابکارانه قاچاقچیان در نابودی اقتصاد جامعه جلوگیری خواهد کرد.

رضایی افزود: در برخی از مرز‌ها، به دلیل نبود ابنیه قاچاق صورت می‌گیرد و در بخش‌هایی که مرزبانان حضور دارند به صورت جدی با قاچاق مبارزه می‌کنیم.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: در ۳ ماه گذشته ۲۲ تن انواع مواد مخدر در مرز‌های شرقی کشور کشف شد.

سردار قاسم رضایی امروز در نشست خبری در حاشیه مراسم معرفی فرمانده جدید مرزبانی گلستان گفت: هم مرز بودن با افغانستان و تولید سالانه ۹ هزار تن انواع مواد مخدر در این کشور موجب می‌شود که فشار زیادی به مرز‌های ما وارد شود.

وی ادامه داد: البته با کنترل شدید نیرو‌های مرزبانی میزان کشفیات در سال‌های اخیر از کشف با تناژ بالا بسیار کمتر شده و اغلب کشفیات به صورت ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلو گرم و حتی کمتر است که نشان می‌دهد اقدامات بازدارنده موثر بوده است.

سردار رضایی همچنین درباره کنترل مرز‌ها گفت:مهمترین اولویت در مرز‌ها جلوگیری از قاچاق کالاست که در بخش حوزه‌های انسدادی مشکل اعتباری داریم.

فرمانده مرزبانی ناجا در عین حال گفت: سال گذشته، اما با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس طرحی به مدت ۶ ماه انجام شد و اثرات مطلوبی داشت.

سردار رضایی افزود: این طرح هم اکنون در سطوح روسای قوا مطرح شده و رییس جمهور هم دستورات بسیار خوبی را به وزرای مربوطه داده است.

وی همچنین از خرید ۷ فروند شناور نیمه سنگین در ۲ هفته گذشته خبر داد و اضافه کرد: این شناور‌ها در آب‌های جنوب به کار گیری می‌شوند.

سردار رضایی در پایان گفت: تا آخر سال همچنین چند فروند شناور دیگر به مجموع شناور‌های خریداری شده افزوده و در دریای شمال به کار گیری خواهد شد.

هادی حق شناس استاندار در مراسم تکریم و معارفه فرمانده مرزبانی استان گفت: مرز در کشورمان یک جایگاه مهم و استراتژیک در همه‌ی موضوعات از جمله امنیت دارد و در فرمایشات مقام معظم رهبری و در قانون اساسی کشورمان بر دفاع از مرز‌ها و اهمیت آن بار‌ها تاکید شده است.

در این مراسم سرهنگ بهزاد ابراهیمی به عنوان فرمانده مرزبانی به مدت ۳ سال به سمت فرماندهی مرزبانی گلستان معرفی و از زحمات سرهنگ حسین دهکی قدردانی شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟