به گزارش رکنا ، موسی غلام زاده در این خصوص گفت: با توجه به گزارش های واصله از همیاران محیط زیست مبنی بر حضور گروهی از شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت شده جنگل خواجه، مامورین پاسگاه محیط‌ بانی المتو به صورت شبانه در منطقه بیتوته کردند.

وی افزود: شکارچیان با آگاهی از حضور مامورین هنگام خروج از منطقه و مواجه با محیط بانان با دو دستگاه موتورسیکلت که هیچگونه ادوات غیرمجاز شکار و صید همراه نداشتند، اقدام به فرار کردند.

رئیس اداره محیط زیست سرخس اضافه کرد: با توجه به احتمال قوی مبنی بر شکار غیرمجاز توسط نامبردگان و کتمان آثار جرم در منطقه، مامورین صبح روز بعد، با تعقیب نامحسوس یکی از متخلفین و فرزند فرد دوم شاهد حمل بطری های یخ و حضور آنان در محلات عشایر شدند که با دیدن مامورین مجددا متواری می شوند.

غلام زاده اظهار داشت: با ورود محیط‌ بانان به محله عشایری و در بررسی های صورت گرفته ، لاشه یک راس آهو تکه تکه شده به همراه چند بطری یخ ، که جهت جلوگیری از فساد لاشه ، لابه لای گوشت ها قرار گرفته بود مشاهده شد، که بلافاصله با تنظیم صورتجلسه در محل و پیگرد قانونی متخلفین از طریق مراجع قضایی اقدام شد.

رئیس اداره محیط زیست سرخس تصریح کرد: متخلفین به استناد ماده 12 قانون شکار و صید به مجازات حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از سی میلیون ریال تا پنجاه میلیون ریال محکوم می شوند و بابت ضرر و زیان وارده باید مبلغ قانون صدمیلیون ریال پرداخت کنند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟