به گزارش رکنا، سرهنگ محمد باقر سلگی فرمانده انتظامی شهرستان ملایر در تشریح این خبر گفت: در پی دریافت شکایت یکی از شهروندان ملایری مبنی بر برداشت غیر مجاز اینترنتی در دو مرحله به مبلغ ۶۹ میلیون ریال از حسابش، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتا شهرستان ملایر قرار گرفت.

وی افزود: با بکارگیری شگرد‌های تخصصی در فضای مجازی، مشخص شد فرد یا افرادی با روش‌هایی تبلیغاتی نظیر خرید بازی، همسریابی، طلسم و جادو اقدام به ایجاد درگاه جعلی کرده و با ذخیره سازی اطلاعات سوژه‌های خود نسبت به خالی کردن وجوه موجود در کارت‌های بانکی کاربران اقدام می‌کنند.

این مقام مسئول با اشاره به این که افرادی به غیر از متهم اصلی در این عمل مجرمانه با عناوینی از قبیل مال خر، تحویل گیرنده اجناس خریداری شده و تبلیغ کننده نیز دخیل بودند، بیان داشت: در نهایت با تلاش شبانه روزی کارشناسان پلیس فتا، متهم اصلی و دو همدستش در شهرستان ایلام شناسایی و با همکاری پلیس فتا این شهرستان دستگیر و متهم چهارم نیز در تهران شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.

سرهنگ سلگی با اشاره به این که تاکنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از کلاهبرداری‌های اینترنتی توسط این افراد از کاربران کشف شده است، ادامه داد: در بررسی تجهیزات رایانه‌ای متهمان دستگیر شده، اطلاعات حدود ۵۰۰ کارت بانکی مختلف کشف و موضوع همچنان تحت پیگیری پلیس و دستگاه قضائی است.

این مقام انتظامی با تقدیر از همکاری‌های مسئولانه و شبانه روزی دستگاه قضائی با نیروی انتظامی، افزود: کاربران مراقب باشند تا به هر برنامه‌ای که در فضای مجازی تبلیغ می‌شود اعتماد نکنند، زیرا افراد سودجو و فرصت طلب از طریق این نرم‌افزار‌ها، کاربران را به درگاه‌های جعلی کشانده و اقدام به کلاهبرداری از آن‌ها می‌کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟