به گزارش رکنا ، جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان زابل با اشاره به خبر دستگیری عاملان برداشت غیرمجاز ۲۸۰ میلیون ریالی اظهار داشت: شهروندان مراقب اطلاعات کارت بانکی خود باشند.

سرهنگ غلامرضا میرشکاری در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت مردی سالخورده مبنی بر برداشت مبلغ ۲۸۰ میلیون ریال به صورت غیرمجاز از حساب بانکی اش، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا پس از یک سری تحقیقات فنی و تخصصی، متهمان را که دو جوانی که باهم دوست بودند شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر کردند.

سرهنگ میرشکاری تصریح کرد: متهمان در بازجوئی‌های به عمل آمده و مواجهه با ادله بدست آمده به برداشت مبلغ ۲۸۰ میلیون ریال به صورت غیر مجاز از حساب بانکی شاکی اعتراف و اعلام کردند که این کار را فقط از روی کنجکاوی و پس از مراجعه مالباخته جهت خرید از فروشگاه و استفاده از پایانه فروشگاهی آن مرکز، با استفاده از رمز دومی که بصورت دستی بروی کارت بانکی درج شده بود انجام دادند.

جانشین انتظامی شهرستان زابل با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی گفت: از شهروندان انتظار داریم در هنگام پرداخت بهای خرید، به حقوق خود در استفاده از دستگاه‌های پایانه‌های فروشگاهی آشنا بوده و شخصاً عملیات بانکی را انجام دهند و رمز کارت بانکی خود را در اختیار فروشندگان قرار ندهند.

سرهنگ میرشکاری یادآور شد: شهروندان از قرار دادن و یا نوشتن رمز کارت بر روی آن یا در مجاورت کارت بانکی خودداری نموده و هیچگاه کارت بانکی، رمز دوم و اطلاعات حساب خود را به افراد ناشناس ندهند، همچنین در موارد مشابه این پرونده به شهروندان سالخورده یا بیسواد که به امورات بانکی آشنایی لازم را ندارند پیشنهاد می‌شود، جهت انجام اموارت بانکی از افراد مطمئن کمک بگیرند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟