به گزارش رکنا ، یک مرد ۵۰ ساله پس از وقوع یک زلزله ۶ ریشتری با انتشار یک عکس فتوشاپ مدعی شد که خروج یک اژدهای غول پیکر از زمین موجب این زلزله شده است.

«ژانگ» در این پست که در یکی از شبکه های اجتماعی چین منتشر کرد نوشت: "یک اژد ها که ۱۲۰ متر طول و ۱.۵ متر قطر داشت امروز ساعت ۲ بعد از ظهر از آب بیرون پرید و موجب هجوم هزاران نفر شد. انجمن شوارای محلی منطقه چنگدو، نگرانی شدید خود را از این اتفاق اعلام کرد.... کارشناسان و محققان به منطقه اعزام شده اند و گفته می شود این اژد ها موجب وقوع زلزله شدید شده است."

این مرد پس از وقوع زلزله شدید ۶ ریشتری در نزدیکی شهر «ایبلین» که منجر به کشته شدن ۱۳ نفر در این منطقه از چین شد، این پست را در یکی از شبکه های اجتماعی چین منتشر کرد. این پست و عکس فتوشاپ بلافاصله به صورت گسترده توسط کاربران در شبکه های اجتماعی چین به اشتراک گذاشته شد و با واکنش پلیس همراه شد. پلیس چین پس از تحقیقات اولیه ژانگ را به دلیل ایجاد رعب و وحشت و شایعه پراکنی بازداشت کرد.

ژانگ پس از بازداشت ضمن عذرخواهی از کاربران گفت که تنها برای شوخی و سرگرمی دست به این کار زده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟