به گزارش رکنا، آیت الله سید محمد جواد رکنی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با اشاره به جلسه فوق العاده شورای حکام به درخواست آمریکا، اظهار داشت: این از عجائب روزگار است کشوری که خود از برجام خارج شده به دنبال این است که چرا ایران ناقض برجام شده است.

وی افزود: آمریکا خود غنی سازی را به حداعلی رسانده و بمب اتم دارد و از آن هم قبلا در هیروشیما استفاده کرده و اسرائیل هم ۳۰۰ کلاهک هسته ای دارد که در وسط کشورهای اسلامی قرار گرفته است.

امام جمعه شهرستان بندرلنگه بیان کرد: ایران ۱۴ ماه یکطرفه به تعهدات برجامی خود عمل کرد اما اروپایی‌ها همچنان شعار می‌دهند و ما از آنها عملی ندیدیم.

آیت الله رکنی خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه بدانند اگر اوضاع نا امن شود این نا امنی دامن آنها را نیز خواهد گرفت و آمریکا و انگلیس نیز کاری از دستشان برای دفاع از شما برنخواهد آمد.

وی با اشاره به هفته عفاف و حجاب، بیان داشت: ما برای حجاب شهید دادیم این یک اصل قرآنی و قانونی است همگی باید در مقابل هنجارشکنان با ایستیم و آمرین به معروف ونیروی انتطامی باید حمایت شوند وهمه مشکلات ما از دشمن نیست برخی در داخل هم برای دشمنان مزدوری می‌کنند.

امام جمعه بندرلنگه با گلایه از برخی سرمایه داران زمین خوار در این منطقه، یادآور شد: برخی از سرمایه داران در بندر حسینه زمین‌های پرورش میگو خود را از ۲ هزار هکتار به ۵ هزار هکتار رساندند و این در حالی است که اگر مردم درخواست یک قطعه زمین داشته باشند زمینی واگذار نمی‌شود؛ چه کسی اجازه زمین خواری به این‌ها داده در حالی که مردم آنجا از داشتن زمین محروم ماندند، شیلات و جهاد کشاورزی به داد مردم برسید.

رکنی در پایان با بیان برخی ناامنی‌ها و سرقت‌ها در منطقه، یادآور شد: بانوان در ساعات خلوت از منزل تنها بیرون نیایند و هرگونه موارد مشکوک را به پلیس ودستگاه‌های امنیتی گزارش دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟