به گزارش رکنا، هادی هادی‌نسب  اظهار داشت: مردم اشکذر مدت ها از بی ناخوشایند و آلودگی هوا در منطقه ابراز نارضایتی می کردند که اعلام این نارضایتی ها پیگیری موضوع را در دستور کار فرمانداری اشکذر قرار داد.

وی بیان کرد: با همکاری محیط زیست استان یزد، بازدید از واحدهای صنعتی اشکذر آغاز شد تا واحدهایی که باعث ایجاد بوی مشمئز کننده و آلودگی شدید هوا شناسایی شوند.

هادی‌نسب عنوان کرد: به دنبال این بازرسی ها، پنج واحد آلاینده شناسایی شدند که به همه واحدها اخطارهای کتبی ارائه شده و در جلسات متعددی در قالب شورای سلامت و امنیت غذایی که در فرمانداری اشکذر برگزار شد، از این واحدها دعوت به عمل آمد.

فرماندار اشکذر خاطرنشان کرد: سه مورد از واحدهای آلاینده شناسایی شده به هیچ وجه همکاری نکردند و حتی در جلسات نیز حاضر نشدند بر این اساس با هماهنگی دستگاه قضائی نسبت به تعطیلی این واحدها اقدام شد.

وی افزود: سه واحد تعطیل شده در زمینه تولید کود شیمیایی و کاغذ فعالیت داشتند و استانداردهای زیست محیطی را رعایت نکرده بودند و حتی در مقابل اخطارهای مختلف، هیچ اقدام موثری انجام ندادند.

هادی‌نسب با بیان اینکه رعایت مسائل زیستی و زندگی در فضای سالم و بدون آلاینده حق طبیعی مردم شهرستان اشکذر است و به عنوان یک مطالبه از سوی آنها پیگیری می شود بنابراین ما نیز در این زمینه هیچ چشم پوشی نخواهیم داشت و با افرادی که سلامتی مردم را دچار خدشه می کنند، برخورد خواهیم کرد.

 اشکذر یکی از شهرستان های صنعتی استان یزد است که در فاصله ۱۶ کیلومتری از مرکز استان قرار گرفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟