به گزارش رکنا،  رئیس شبکه دامپزشکی تفت از پلمپ و تعطیلی یک قصابی غیرمجاز در این شهرستان به علت کشتار غیرمجاز و عرضه گوشت تاریخ مصرف گذشته و فاسد خبر داد.

علی میرزایی با اشاره به اینکه کشتار خارج از کشتارگاه جزو تخلفات بهداشتی و یکی از تهدیدهای جدی برای سلامت محسوب می شود تصریح کرد: به منظور حفظ بهداشت عمومی جامعه و سلامت شهروندان، هرگونه کشتار غیر بهداشتی و عرضه گوشت ناسالم، مشمول برخوردهای جدی دامپزشکی و تشکیل پرونده قضایی خواهد شد.

به گزارش روز سه شنبه دامپزشکی یزد، وی افزود: در همین راستا یک قصابی غیرمجاز در شهرستان تفت، به علت کشتار غیرمجاز و عرضه گوشت تاریخ مصرف گذشته و فاسد، با حکم قضایی پلمپ گردید.

وی عنوان کرد: کشتار غیرمجاز و عرضه گوشت حاصل از آن یکی از عوامل انتشار بیماری خطرناک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو بوده و تهدید کننده سلامت مصرف کنندگان می باشد لذا به منظور پیشگیری از هرگونه تخلف، نظارت بر کلیه مراکز عرضه فراورده های خام دامی صورت گرفته و با متخلفان برخورد می شود.

وی از مردم خواست به منظور حفظ سلامت خود، فرآورده های خام دامی را حتمأ از مراکز مجاز تهیه و به مهر دامپزشکی که نشانه سلامت گوشت است، دقت نمایند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تفت در پایان با بیان اینکه کارشناسان دامپزشکی در تمام ساعات شبانه روز تلاش می کند تا امنیت غذایی مردم را تامین کند؛ عنوان کرد: شهروندان می توانند؛ شکایات خود را با تلفن ۳۲۶۱۳۰۶۱ با دامپزشکی در میان بگذارند.

تفت در ۲۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟