به گزارش رکنا، بخش کوهپایه با وسعتی حدود 3 هزار کیلومتر مربع 20 درصد از شهرستان اصفهان را به خود اختصاص داده است و دارای 3 شهر و 3 شهرک صنعتی و 27 روستای مصوب و در مجموع بیش از 500 نقطه، مکان، مزرعه، روستا و شهر است.

در حالی که این بخش در شرق شهرستان اصفهان چندین سال پی در پی با خشکسالی روبه رو بود امسال با بارندگی های بهاری که شکل گرفت وضعیت قنوات در این بخش بهتر از پیش است اما با این وجود و رونق کشاورزی در شرق، چند روز قبل احمد لطفی رئیس شورای بخش کوهپایه با انتشار پیامی استعفای خود را اعلام کرد؛ پیامی که در آن یکی از دلایل استعفا را عدم کارگشایی بعضی ادارات درباره مشکلات مردم عنوان شد.

بعد از آن ابراهیم مؤمنی و محمدحسین قادری هم با انتشار پیامی استعفای خود را اعلام کردند که متن این پیام‌ها نزدیک به هم بود. البته در استعفاهای جدید علاوه بر نقد عدم کارگشایی مشکلات مردم در برخی ادارات، مشکلات موجود در بنیاد مسکن و اداره آب روستایی هم مورد انتقاد بوده است.

این استعفاها در حالی مطرح می شود که بخش کوهپایه خصوصاً در روستاها با مشکلاتی در آب آشامیدنی، راه ها و برخی قوانین بنیاد مسکن دست و پنجه نرم می کند و گمانه‌زنی می شود این استعفاها ناشی از به سرانجام نرسیدن پیگیری‌های مطالبات مردم درباره این مشکلات است.

هر چند هنوز نمی‌توان در مورد پذیرفته شدن این استعفاها و ادامه‌دار بودن آن‌ها صحبت به میان آورد اما بدون شک رسیدن به این نقطه در یک بخش می‌تواند به این معنی باشد که مدیر بخش در این زمینه نتوانسته بین ادارات و شوراها و مشکلات مردم ارتباط مناسبی را تعریف کند؛ از طرفی از آنجا که روی این استعفاها به سمت مدیریت در بخش است، باید منتظر واکنش‌های مدیریتی و سرانجام این استعفاها بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟