به گزارش رکنا، فرمانده انتظامی بوکان گفت: ۲ محموله بار قاچاق به ارزش ۳۵۰ میلیون ریال در این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ مجید محبعلی روز دوشنبه گفت: مأموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز این شهرستان در عملیات نخست یک دستگاه کامیون باری را که حامل یک هزار و ۹۵۰ قطعه مرغ زنده فاقد مجوز دامپزشکی بود را در ایستگاه شهید رجایی در مسیر جاده بوکان - سقز متوقف کردند.

وی ارزش این محموله را ۲۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: در این ارتباط یک دستگاه کامیون توقیف و یک نفر دستگیر شده است که برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شد.

سرهنگ محبعلی ادامه داد: در یک عملیات جداگانه دیگر از یک انبار در یکی از محلات این شهرستان موفق به کشف ۱۸ هزار قلم انواع وسایل آرایشی و بهداشتی شدند.

وی ارزش ریالی این میزان کالای قاچاق توقیف شده را نیز ۱۵۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: در این ارتباط نیز یک نفر دستگیر شده و پرونده تکمیلی به مرجع قضائی ارسال شده است.

فرمانده انتظامی بوکان بیان کرد: قاچاق کالا ضربه مهلکی به اقتصاد کشور وارد می‌کند و باعث از کار افتادن چرخه تولید و ورشکستگی کارخانه‌های داخلی می‌شود و از این رو پلیس بر خود واجب می‌داند که با پدیده قاچاق به شدت مبارزه کند.

بوکان در جنوب آذربایجان غربی و در مسیر استان کردستان به آذربایجان‌غربی واقع شده است که هرساله مقادیر زیادی کالای قاچاق از این محور کشف و ضبط می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟