به گزارش رکنا، بیژن دارایی امروز بدحجابی را موضوعی خلاف اخلاق و عفت عمومی عنوان و اظهار کرد: در قانون مجازات اسلامی نیز برای مراکز عرضه البسه مغایر عفت عمومی و همچنین افراد بدحجاب جزای سنگینی پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: قانون‌گذار ضمانت‌های اجرایی برای بدحجابی تعیین کرده، ضمن اینکه مقابله با این پدیده خلاف عفت عمومی مورد توجه دستگاه قضائی قرار گرفته و دستور آن نیز صادر شده است.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان از اجرای طرح‌های مختلف برای رصد بدحجابی در استان خبر و ادامه داد: شاید در برخی استان‌ها از نظر عرفی بتوان بی‌حجابی را مورد اغماض قرار داد، اما در لرستان به دلیل بافت و نگاهی سنتی این موضوع قابل پذیرش نیست.

دارایی بیان داشت: برخورد با افراد بدحجاب در مناطق گردشگری و توریستی لرستان در دستور کار قرار گرفته و مجوزهای لازم برای انجام این کار به عوامل انتظامی استان داده شده است.

وی همچنین به ساماندهی منازل استیجاری مناطق گردشگری همچون «بیشه» اشاره و تصریح کرد: در شورای پیشگیری شهرستان این موضوع مورد توجه قرار گرفت و در نهایت عرضه مایحتاج عمومی مردم و ساماندهی منازل استیجاری به میراث فرهنگی واگذار شد، ضمن اینکه دستگاه قضائی بر فرایند کار نیز نظارت خواهد داشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟