به گزارش رکنا، یداله حسن‌پور صبح امروز در جلسه کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کرمان که با حضور استاندار کرمان برگزار شد، با اشاره به اینکه در سه ماهه اول سال 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 42 درصدی کشفیات قاچاق کالا و ارز داشتیم اظهار داشت: در پرونده‌های بالای 500 میلیون تومان 20 درصد افزایش تشکیل پرونده داشتیم.

وی با بیان اینکه رشد 59 درصدی در کشف پرونده‌های قاچاق داشتیم گفت: کشف قاچاق سوخت 186 درصد در استان کرمان رشد داشته است.

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان با اشاره به اینکه ایست و بازرسی در سطح استان کرمان باید فعال شود افزود: ایست بازرسی گلستان محل اصلی عبور قاچاق است و اگر فعال شده و زیرساخت‌های آن تجهیز شود کمک موثری در کاهش قاچاق کالا می‌کند.

وی با بیان اینکه وسائل نقلیه‌ای که در بحث قاچاق کالا توقیف می‌شوند باید سریعا تعیین تکلیف شوند عنوان کرد: متاسفانه آزادی آنها مطرح است در حالیکه باید توقیف شوند.

حسن‌پور با اشاره به اینکه سازمان اموال تملیکی باید در جهت حمل کالای قاچاق مکشوفه تا انبار همکاری کند افزود: بدون تعامل و همکاری امکان اقدام مناسب و دقیق وجود ندارد.

وی با بیان اینکه قاچاق سوخت افزایش پیدا کرده و امسال بیش از یک میلیون لیتر سوخت قاچاق در استان کرمان کشف شده است عنوان کرد: در قاچاق دارو در استان کرمان بیش از 70 درصد کاهش داشتیم و اقدامات پیشگیری خوبی انجام شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟