به گزارش رکنا، 16 متهم این پرونده به اتهام مشارکت یا معاونت در انجام عملیات واسپاری (لیزینگ) بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی و مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای محاکمه می‌شوند.

این شرکت مجوز فعالیت از بانک مرکزی و مجوز لیزینگ را نداشته و با هیچ شرکت تولید خودروسازی هم قرارداد ندارد.

این پرونده ۸ متهم فراری دارد و ۶ نفر دیگر از این متهمان در دادگاه حاضر و از این ۶ نفر سه نفر (یک خواهر و دو برادر) زندانی هستند.

مبلغ کلاهبرداری این افراد ۱۱ میلیارد و ۵۷۴ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۸۰۰ تومان است که اموال توقیفی متهمان یک میلیارد بوده و مابقی توقیف شده است.

پرونده کیمیا خودرو با ۱۱۱ جلد، ۱۱۷۰ نفر شاکی دارد. از مال باختگان ۴ میلیون تا ۲۰۰ میلیون تومان پول گرفته شده است.

پرونده کیمیا خودرو با ۱۱۷۰ شاکی در شعبه چهارم ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی در حال رسیدگی است و در جلسه امروز دادگاه رسیدگی کننده به این پرونده، ۱۶ نفر به عنوان شاکی به ارائه شکایت های جدید پرداختند.

ابوالقاسم صلواتی رئیس دادگاه شعبه چهارم ویژه رسیدگی به جرایم اخلال گران و مفسدان اقتصادی روز دوشنبه در پنجمین جلسه رسیدگی به این پرونده اعلام کرد: قسمت دوم کیفرخواست با شکایت ۱۶ نفر به دادگاه ارسال شده است و نماینده دادستان تهران به قرائت آن می‌پردازد.

نماینده دادستان تهران گفت: این کیفرخواست ادامه کیفرخواست اول است و با توجه به اینکه اتهام‌های متهمان ردیف پنجم تا پانزدهم این پرونده معاونت در عملیات واسپاری بدون مجوز و مشارکت در کلاهبرداری قید شده بود، عنوان معاونت در عملیات واسپاری بدون مجوز و معاونت در کلاهبرداری شبکه ای به مبلغ ۱۱ میلیارد و ۵۷۵ میلیون تومان اصلاح می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟