به گزارش رکنا، کمال امید، شهردار اهر عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه با اشاره به اینکه معتقدیم هر چندگاهی با اصحاب رسانه و خبرنگاران نشستی داشته باشیم ولی تاکنون تاخیری به وجود آمد اظهار داشت: دلیل تاخیر چند ماهه‌ای برای برگزاری نشست خبری به وجود آمد شرایط حاکم بر شهر و مصلحت خودم بود که صلاح نمی‌دانستم ولی امروز به بهانه هفته هفته دهیاری‌ها و شهرداری‌ها فرصت شد تا از طریق رسانه‌ها با مردم درد و دل کنم.

وی افزود: مردم باید هر از گاهی بدانند در مدیریت امور شهری و شورای شهر چه می‌گذرد چراکه مردم ولی‌نعمت ما هستند و معتقدیم طبق قانون به مردم گزارش ارائه دهیم البته قصد سیاه‌نمایی ندارم و بیشتر سعی می‌کنم هر مدتی که در صمت شهردار هستم با مستندات حرف بزنم و تهدیدها و شرایطی که شهرداری اهر را از آن برون آوردیم بگویم.

شهردار اهر ادامه داد: در طول نزدیک به دو سال گذشته بیشتر شکایات، توقیف اموال و حساب‌های شهرداری اهر ما را دچار مشکل کرده است به طوری که در برخی مواقع حساب‌ها را توقیف و شاکیانی که قبلاً برای شهرداری کاری انجام داده‌اند با دستور دستگاه قضایی پول برداشت می‌کنند و برخی مواقع که پول نداریم زمین‌های شهرداری را مصادره می‌کنند.

امید با ذکر اینکه این لحظه تمامی حساب‌های شهرداری اهر در کلیه بانک‌ها به دلیل شکایت‌ها مسدود شده است، گفت: شهرداری اهر بیش از 300 ماموریت دارد و به نوعی امور شهری در اختیار این مجموعه است و این‌که بیشتر انتقادها متوجه شهرداری است به منتقدان حق می‌دهم و با جان و دل خریداریم ولی به شرطی که انتقادات سازنده باشد از طرفی سال گذشته نزدیک به 6 میلیارد تومان از منابع شهرداری با توقیف حساب‌ها و زمین‌ها به شاکیان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: برخی از پرونده‌های شکایت از شهرداری اهر که به دلیل تملک زمین برای مسیرگشایی انجام شده به دهه 60 و 70 بازمی‌گردد و مجبوریم هزینه زمین‌های تملک شده گذشته را به قیمت روز پرداخت کنیم.

شورای شهر اراده‌ای برای تصویب لوایح ارسالی شهرداری اهر ندارد

شهردار اهر در واکنش به اظهارات اعضای شورای شهر در خصوص شهرداری گفت: علاقه داشتیم ای‌کاش اعضای شورای شهر اهر از دغدغه‌ها و مشکلات شهری و خواست بگویند و دیدیم تمامی اظهارات‌شان بوی غرض‌ورزی می‌دهد، این‌که می‌گویند پروژه‌ها را اجرا نکردیم باید عرض کنم علاوه بر بنده، معاون عمرانی نیز با حضور در جلسات شورا از لوایح پروژه‌های عمرانی دفاع کرده و مدام پیگیر بودیم تا لوایح را تصویب کنند ولی تا این لحظه شورا طرح‌ها را نه تنها تصویب نکرده بلکه ارده‌ای هم ندارد از آن‌سو شهرداری را متهم به کم‌کاری می‌کند.

امید ابراز داشت: عضو شورایی که با روی گشاده می‌گوید تا زمانی که هستم اجازه نمی‌دهم در این شهر سنگ روی سنگ گذاشته شود چطور می‌تواند مدعی خدمت به مردم باشد؟ چرا این شورا در زمان انتخابات برای جلب آرای مردم خانه به خانه می‌رفت و خود را خادم مردم می‌دانست ولی حال کارشکنی می‌کند، دز اوایل اختلافات گفتم اگر بنده عامل اختلافات هستم آماده استعفاء هستم می‌توانند فردی را جایگزین من کنند.

وی اضافه کرد: اخیراً بازرسان سازمان بازرسی استان به مدت سه ماه در شهرداری اهر پرونده‌های 4 سال گذشته را بررسی می‌کردند که نهایتاً بعد از اتمام بازرسی گزارش 97 صفحه‌ای را تحویل دادند که پیرو این گزارش، 24 نفر از کارکنان شهرداری اهر به اتهام تخلف به دستگاه قضایی احضار شده‌اند، بنده مامور شدم تا تخلفات صورت گرفته را سر و سامان دهم و البته برای بازرسی فرقی ندارد کدام کارمند شهرداری بوده بلکه به افراد وابسته به شورا حساسیت دارند.

شهردار اهر افزود: بر اساس گزارش سازمان بازرسی استان، بیشترین تخلفات در زمان تغییر و تحولات در شهرداری اهر صورت گرفته که ثبات مدیریتی وجود نداشت و حال اعضای شورای شهر می‌گویند اکنون نیز ثبات مدیریتی وجود ندارد و بنده می‌گویم ثبات مدیریت داریم، شاید منظورشان از ثبات مدیریتی این بوده افراد نزدیک به شورا را در پست‌های مدیریتی منصوب کنیم.

تمامی مصوبات شورای شهر اهر قابلیت اجرا ندارد

امید در واکنش به ادعای ارسال بیش از 300 مصوبه به شهرداری اهر و عدم اجرای آن گفت: اگر هر تعداد مصوبه گرفته‌ایم قطعاً لوایح آن را شهرداری به شورا ارجاع داده و ضمناً کدام مصوبه را به ما دادند و گفتند به نفع شهر و لازم‌الاجراست؟ ای‌کاش مصوباتی که ارسال کرده‌اند را با جزئیات می‌گفتند و از سویی تمامی مصوبات شورای شهر که قابلیت اجرا ندارد چون ابتدا باید هیئت تطبیق مصوبات را تایید کند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌کا تاکنون هیچ طرحی از سوی شورای شهر اهر به شما جهت اجرا ارجاع نشده است؟ گفت: شاید تا به حال حتی یک مورد هم طرح به شهرداری اهر از سوی شورا ارجاع نشده است و همچنین تاکنون هیچ‌یک از کمیسیون‌های تخصصی شورا که طرح بررسی کرده و به شهرداری ارجاع دهد تشکیل جلسه نداده است.

شهردار اهر در واکنش به ادعای اعضای شورای شهر در رابطه به این‌که بنده علیه آنها گزارش کذب نوشته‌ام گفت: شاید فکر می‌کنند شهردار قدرت آن‌چنان زیادی دارد در حالی که بنده در هر شرایط تابع قانون هستم و اگر گزارشی نوشته شده برای بنده هم بوده و اگر گزارش‌ها کذب بوده چرا مراجع ذی‌ربط برای سه تن از اعضای شورای شهر تفهیم اتهام شده است؟ اگر من دروغ می‌گویم پس شورای حل اختلاف چه می‌گوید؟ بر علیه بنده هم گزارش نوشته‌اند پس چرا برای من تفهیم اتهام نشده است؟

امید ادامه داد: در طول نزدیک به دو سال گذشته حتی موردی به مراجعه‌کنندگان بی‌احترامی نکرده‌ام بلکه شاهد نیز دارم که بارها به من توهین کرده‌اند و اگر برخورد ناشایستی بوده ابتدا از سوی شورا آغاز شده است، وقتی عضو شورا می‌گوید درب را بر سرت می‌کوبم چه انتظاری باید داشت این‌ها را چرا توهین یا برخورد ناشایست قلمداد نمی‌کنند؟ بنده تا زمانی که هستم خدمت‌گزار مردم بوده و هستم.

وی بابیان اینکه شورای شهر بدون داشتن شهردار نمی‌تواند مدعی خدمت به مردم را داشته باشد، ابراز داشت: دلیل اختلافات بنده با برخی اعضای شورای شهر این است که می‌گویند دوستان یا آشنای‌شان را در پست‌های مدیریتی حساس منصوب کنم و بنده قبول نکرده‌ام و عمدتاً کسانی را می‌گفتند که صلاحیت‌شان تایید نمی‌شود این در حالی است که قانون می‌گوید کارکنان قراردادی نمی‌تواند در پست‌های حساس مشغول به کار شود.

اختلافات بین بنده و شورا به دلیل خواسته‌های نامعقول است

شهردار اهر اظهار کرد: در پرداخت فردی که مدعی است در گذشته خیابان‌های شهر را خط‌کشی کرده ولی اثری از خط‌کشی خیابان‌ها وجود دارد اما باید 800 میلیون تومان پرداخت کنیم با مشکل مواجه هستیم که 8 پرونده در این رابطه تشکیل شده است.

امید با تاکید بر اینکه گاهاً خارج از مجموعه برای توقیف حساب‌های شهرداری اهر نقشه می‌کشند، بیان داشت: گفته می‌شود شهرداری اهر به بیمه تامین اجتماعی 17 میلیارد تومان بدهی دارد ولی تا جایی می‌دانیم بدهی‌مان به این میزان نیست در این راستا اکیپی مشخص کرده‌ایم تا میزان بدهی شهرداری را به بیمه تامین اجتماعی بررسی کنند.

وی از پرداخت ماهانه 2 میلیارد تومان حقوق و حق بیمه کارکنان شهرداری اهر خبر داد و گفت: با افزایش حقوق کارکنان، میزان پرداختی ماهانه از بابت حقوق و حق بیمه کارکنان به 2 میلیارد تومان افزایش یافته و از طرفی فقط ماهانه غیر از استهلاک برای سوخت ماشین‌آلات 20 میلیون تومان هزینه پرداخت می‌کنیم آن در شرایطی که شهرداری با مشکلات متعددی گریبانگیر است.

شهردار اهر تصریح کرد: برای تامین روشنایی پارک‌هایی که مدام متهم هستیم هزینه مضاعفی می‌کنیم و با کمال تاسف برخی برای آن‌که بگویند پارک فلان روشنایی ندارد دست به تخریب اموال عمومی می‌زنند با این حال و حتی در مواقعی که حساب‌های شهرداری توقیف شد هیچ یک از اعضای شورای شهر کنار ما نبودند بلکه راضی بودند شهرداری اهر در مقابل مردم ذلیل و خار شود.

میز و صندلی ریاست اگر ارث پدری بود قطعاً به من نمی‌رسید

امید گفت: دوستان‌مان در شورای شهر می‌گویند بنده به میز و صندلی ریاست علاقه‌مندم این در حالی است که اگر میز و صندلی ریاست ارث پدری بود قطعاً به من نمی‌رسید و واقعاً این ریاست مزه آن‌چنانی ندارد که بخواهم برای ادامه فعالیت‌ام بر آن اصرار کنم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که دریافتی ماهانه اعضای شورای شهر چقدر است؟ گفت: ماهانه برای هر یک از اعضای شورای شهر اهر 4 میلیون تومان پرداختی داریم که حتی از دریافتی بنده نیز بیشتر است.

شهردار اهر با اشاره به اینکه اگر کسی از شهرداری اهر در شرایط بحرانی حمایت می‌کند ریالی هزینه یا و... پرداخت نمی‌کنیم، بیان کرد: وقتی فردی تصمیم گرفته در شرایط بحرانی از شهرداری حمایت کند نه بنده بلکه از مجموعه حمایت می‌کنند برای او حاشیه‌سازی می‌کنند که از شهرداری پول گرفته در حالی که این‌چنین نیست شهرداری اهر نه منابع دارد و نه به کسی باج می‌دهد آن شرایط شهرداری گذشته که باج می‌دادند، اگر تخلفی مرتکب شده‌ام مراجع بالادستی وجود دارد و هرگاه تخلفی کردم قانون وجود دارد.

امید در ادامه با اشاره به ارسال نامه‌ای از سوی وزارت کشور به شورای اسلامی شهر اهر گفت: برای اولین‌بار بود که وزارت کشور طی نامه‌ای به رئیس شورای شهر تذکر داده که در مقابل امور شهرداری اهر مانع ایجاد می‌کنند و هر کسی از شورا مانع‌تراشی کرده به وزارت کشور معرفی شود.

وی از تداوم خدمات‌رسانی به مناطق حاشیه‌نشین شهر اهر خبر داد و گفت: با اتمام پروژه‌های عمرانی در منطقه چلب‌وردی، آسفالت‌ریزی و جدول‌گذاری منطقه شله‌بران را آغاز می‌کنیم که البته سه منطقه به عنوان مناطق هدف طرح بازآفرینی شهری انتخاب شده که در این مناطق حاشیه‌ای 6600 خانوار با 27000 نفر جمعیت سکونت دارند.

شهردار اهر بابیان اینکه میزان بدهی شهرداری اهر به صورت مکتوب و با جزئیات به شورای اسلامی شهر اهر اعلام کرده‌ایم، یادآور شد: این‌که بگویند میزان بدهی شهرداری اهر را به صورت مکتوب نداده‌ایم بی‌انصافی است بلکه تمامی مسائل مالی شهرداری در سیستم ثبت می‌شود و تمامی آن را با جزئیات که به چه کسانی چه میزان بدهی داریم به شورای شهر ارسال کرده‌ایم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟