به گزارش رکنا ، سرهنگ "سید مصطفی مرتضوی" رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: کارشناسان پلیس فتای استان اصفهان به دنبال شکات تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس با شگرد تبلیغ تور کویرنوردی و رزرو اقامتگاه بوم گردی در کویر در شبکه اجتماعی تلگرام از آنان کلاهبرداری کرده، رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار گرفت.

این مقام انتظامی عنوان داشت: با بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان مشخص شد فردی با ایجاد کانال تبلیغاتی در تلگرام اقدام به کلاهبرداری و دریافت مبلغ ۲ میلیون ریال از شهروندان کرده و پس از آن نه تنها پاسخگوی افراد متقاضی نبوده بلکه خدماتی هم در زمان مقرر به آن‌ها ارائه نداده است.

وی افزود: با توجه به شواهد و مدارک موجود و تحقیقات تخصصی صورت گرفته نهایتاً هویت متهم به دست آمده و وی طی هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات ضربتی دستگیر و با اقرار صریح به جرم ارتکابی خود جهت اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

سرهنگ مرتضوی گفت: یکی از خصوصیات فضای مجازی ایجاد فرصت برای تبلیغات با کمترین هزینه و بالاترین بازدهی در زمانی کوتاه است و این فضا این امکان را برای افراد سود جو نیز فراهم آورده است تا بتوانند تبلیغاتی همچون تور‌های گردشگری، رزرو اماکن اقامتی، فروش بلیط ارزان قیمت و... به صورت گسترده داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: به شهروندان توصیه می‌کنم اگر قصد استفاده از خدمات گردشگری یا درخواست اماکن اقامتی بصورت اینترنتی دارند، حتما از طریق دفاتر تایید شده و معتبر اقدام کرده و از افراد و شرکت‌های فاقد مجوز درخواست خدمات نکنند، همچنین حتی الامکان آدرس و تلفن شرکت مورد نظر را دریافت و به‌صورت حضوری مراجعه کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟