به گزارش رکنا ، قتل مرموز دو سناتور سابق جمهوریخواه در ایالات متحده آمریکا، به تیتر اصلی رسانه‌های آمریکایی طی روزهای اخیر تبدیل شده است.
جسد سناتور «لیندا کالینز اسمیت» و سناتور «جاناتان نیکولاس» دو نماینده سنای آمریکا در فاصله زمانی تنها ۲ روز از هم توسط پلیس در منزلشان کشف شد.
لیندا کالینز اسمیت سناتور سابق ایالت آرکانزاس آمریکا، تا ابتدای سال ۲۰۱۹ آمریکا در سنای آمریکا حضور داشت. او که علاوه بر فعالیت‌هایسیاسی و رسمی، یک تاجر فعال بوده و به کار خرید و فروش املاک نیز اشتغال داشت، پیش از آنکه به حزب جمهوری‌خواه ملحق شود، عضو حزب دموکرات بود.
بنابر این گزارش؛ جسد جاناتان نیکولاس سناتور ۵۳ ساله ایالت اوکلاهاما نیز در حالی پیدا شد که جای چند گلوله در بدن او به چشم می‌خورد.
نکته آنکه؛ پلیس آمریکا هنوز در خصوص چرایی قتل دو سناتور سابق حزب جمهوریخواه اظهار نظر نکرده است، اما این مسئله به عنوان یک سوژه جنجالی، در فضای شبکه‌های اجتماعی داخل آمریکا تبدیل به یک بحث مورد مناقشه شده، تا جایی که بسیاری از فعالان این شبکه از طیف‌های مختلف، آن را تصادفی ندانسته و به حدس و گمانه زنی پیرامون آن پرداخته اند.
یکی از افرادی که نامش به عنوان یکی از سرنخ‌های ماجرای قتل لیندا کالینز اسمیت مطرح شده، «تام کاتن» سناتور فعلی ایالت آرکانزاس از حزب جمهوریخواه است که ماجرای ورودش به سنا به دلایل متعددی با حاشیه‌های بسیاری همراه بود.
بنابر اظهار بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی آمریکا، تام کاتن با کالینز اسمیت به خوبی آشنا بود، به ویژه آنکه کالینز اسمیت با او اختلافات پررنگی داشت.
یکی از این اختلافات به حواشی مربوط به حضور کاتن در عرصه رقابتهای انتخاباتی سنا در ایالت آرکانزاس باز می‌گردد، جایی که کاتن با یک دوپینگ استثنایی و بی سابقه توسط لابی آیپک با رقمی حدود ۴.۵ میلیون دلار، توانست پیروز از این کارزار خارج شده و به مجلس سنا راه یابد.
این اختلافات اما به همین جا ختم نشد و بعدها در مسئله دیگری بروز جدی تری پیدا کرد. ماجرا از این قرار بود که برخی رسانه‌های آمریکایی به اسنادی دست پیدا کرده بودند که نشان می‌داد کمک بی سابقه آیپک به کاتن برای ورود به سنا، از یک سناریوی هدفمند و از پیش طراحی شده برای دسترسی به محتواهای محرمانه کمیته اطلاعات سنای آمریکا پیروی می کرده است.
کالینز اسمیت به کمک این اسناد، متوجه این موضوع شده بود که کمک مالی بی سابقه آیپک به تام کاتن برای پیروزی در انتخابات و ورود به سنا، توسط «شلدون آدلسون» کازینودار معروف یهودی و حامی مالی تندروهای صهیونیست به سفارش «جرد کوشنر» داماد و مشاور «دونالد ترامپ» صورت گرفته تا او با ورود به کمیته اطلاعات سنا، اسناد و محتوای مد نظر موساد را از طریق همسرش «آنا پکهام» به سازمان جاسوسی رژیم صهیونستی منتقل کند.
بنابر این گزارش؛ این شواهد و مدارک نشان می‌دهد که آگاهی کالینز اسمیت به عنوان رقیب انتخاباتی سناتور تام کاتن در ایالت آرکانزاس از این رسوایی بزرگ، بعد از ماجرای پرونده دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ که بازرس «رابرت مولر» مسئولیت پیگیری آن را به عهده دارد عملاً می‌توانست ترامپ و تیم او را با بحران و رسوایی به مراتب بزرگ‌تری مواجه کرده و رئیس جمهور جنجالی آمریکا را به دومین رئیس جمهور تک دوره‌ای این کشور، پس از «ریچارد نیکسون» تبدیل کند، لذا چاره‌ای جز حذف فیزیکی او متصور نبوده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟