به گزارش رکنا، سردار "مهدی معصوم بیگی" فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: در راستای پاسخگویی به مطالبات مردمی مبنی بر مقابله قاطعانه با رانندگانی که در ساعات پایانی شب اقدام به دور دور کردن، کورس گذاشتن و انجام حرکات نمایشی و مخاطره آمیز می‌کنند و نظم و امنیت خیابان‌ها را برهم می‌زنند طرح عملیاتی برخورد با آنان طراحی و اجرایی شد.
وی افزود: در این عملیات با رانندگانی که قوانین را نقض کرده و با کورس گذاشتن در سطح خیابان‌ها باعث سلب آرامش و آسایش شهروندان می‌شدند برخورد قاطع و قانونی شد و طی هماهنگی قضائی به عمل آمده خودروی آن‌ها به مدت یک هفته در توقیف پلیس است.
سردار معصوم بیگی از اعمال قانون و توقیف یک هزار و ۳۸۰ خودروی متخلف در این عملیات خبر داد و اظهار داشت: این خودرو‌ها اقدام به دور دور کردن، حرکت با سرعت بالا، کورس گذاشتن در خیابان و دیگر حرکاتی که باعث سلب آسایش مردم می‌شد، می‌کردند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه طرح برخورد پلیس با این افراد تا پایان تابستان علاوه بر کلانشهر اصفهان در تمامی شهرستان‌های استان اجرا می‌شود، اظهار داشت: پلیس اجازه نمی‌دهد عده‌ای سرمست غرور با خودرو‌های لوکس و گران قیمت خود خیابان‌های شهر را به صحنه مسابقه اشرافی گری تبدیل کنند.
وی با هشدار به کسانی که مرتکب چنین رفتار‌هایی در سطح خیابان‌ها می‌شوند، گفت: علاوه بر توقیف و اعمال قانون این گونه خودرو‌ها اگر منجر به تصادف جرحی و یا فوتی شوند برای آن‌ها پرونده تشکیل و راننده خاطی به مرجع قضائی تحویل داده خواهد شد.
این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران پلیس بدون هیچ گونه اغماضی با رانندگان متخلف برخورد می‌کنند، افزود: رفتار کسی که در خیابان‌ها با محدودیت سرعت اقدام به کورس گذاشتن با سرعت بالا می‌کند، یک رفتار تعمدی است و با محرومیت‌های اجتماعی از سوی پلیس همچون ضبط گواهینامه و ... مواجه می‌شوند، ضمن اینکه عمل وی اگر منجر به تصادف فوتی یا جرحی شود پرونده به مراجع قضائی ارجاع و با مجازات‌های سختگیرانه‌ای از سوی دستگاه قضائی نیز روبه رو می‌شوند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان با بیان اینکه شهر اصفهان، شهر شهیدان و پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است، گفت: این گونه اقدامات از سوی عده‌ای افراد هنجار شکن قابل قبول نیست و پلیس اجازه نخواهد داد این افراد نظم و امنیت خیابان‌های شهر اصفهان را برهم بزنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟