به گزارش رکنا ، ‌سرهنگ حسین صادقی روز دوشنبه گفت: متهمان پرونده سو استفاده پیامکی با موضوع قطع یارانه به صورت باند ۶ نفره فعالیت داشتند.
رئیس پلیس فتا استان سمنان افزود: یکی از متهمان با تلاش پلیس فتای استان سمنان دستگیر شده و سایر متهمان در کشور ثالثی حضور دارند.
وی با بیان اینکه دستورات مرتبط قضائی مبنی بر صدور اعلان قرمز توسط پلیس بین المللی اخذ شده، تصریح کرد: پلیس بین المللی در حال پیگیری موضوع و دستگیری دیگر متهمان این پرونده است.
صادقی ادامه داد: متهم با افرادی آشنا می‌شود که آنها کلاهبردار بوده و تحت عنوان اخذ مجوزهای اقامتی خرید و فروش املاک برای ایرانیان در ترکیه فعالیت می‌کردند.
رئیس پلیس فتا استان سمنان خاطرنشان کرد: دیگر متهمان از کارت‌های بانکی این متهم نیز سوءاستفاده کرده و به اصطلاح از اطلاعات کارت بانکی وی در سرقت‌ها استفاده می‌کردند و به اسم و با ثبت مشخصات این شخص خریدها را انجام می‌دهند.
این گروه با ارسال پیامک «یارانه شما قطع شده، برای وصل مجدد متصل شوید» برای شهروندان در کشور از جمله استان سمنان، آنان را به سایت‌های جعلی پرداخت بانکی هدایت می‌کردند و با ثبت اطلاعات کارت بانکی آنان، مبالغی از موجودی حساب آنان برداشت می‌کردند.
بالغ بر ۵۰ پرونده کلاهبرداری پیامکی در استان سمنان ثبت شده است و مالباختگان این پرونده در استان سمنان از ۳۰۰ هزار تا ۶۰۰ میلیون ریال موجودی حساب خود را در این کلاهبرداری از دست دادند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟