به گزارش رکنا به نقل از دویچه وله، وزارت دادگستری آمریکا اتهامات جدیدی به پرونده جولیان آسانژ، موسس سایت "ویکی‌لیکس" افزوده است. اتهاماتی که می‌توانند مجموعا مجازاتی حدود ۱۷۵ سال زندان در پی داشته باشند.
سایت "تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان روز جمعه سوم خرداد (۲۴ مه) با انتشار گزارشی از تشدید اتهامات جولیان آسانژ توسط وزارت دادگستری آمریکا خبر داده است.
بر اساس گزارش یاد شده، وزارت دادگستری آمریکا ۱۷ مورد اتهام جدید علیه موسس "ویکی‌لیکس" مطرح کرده است. افزون بر آن، گفته می‌شود که آمریکا خواستار تحویل آسانژ از سوی دولت بریتانیا شده است. به این ترتیب، مجازات‌های پیش بینی شده برای همه اتهام‌هایی که علیه آسانژ مطرح شده‌اند، حدود ۱۷۵ سال می‌شود.

جولیان آسانژ1
اتهام‌های جدید
بر اساس پرونده جدید آسانژ در آمریکا، موسس "ویکی‌لیکس" متهم به انتشار اسناد محرمانه و همچنین متهم به جاسوسی علیه آمریکا شده است.
جولیان آسانژ که ۴۷ سال سن دارد، در حال حاضر به اتهام نقض قرار وثیقه به ۵۰ هفته زندان در بریتانیا محکوم شده است.
از سوی دیگر، سوئد نیز خواستار تحویل آسانژ به آن کشور شده است. اتهام آسانژ در سوئد تجاوز اعلام شده است. آسانژ که شهروند استرالیا است، از سال ۲۰۱۲ تا روز ۱۱ آوریل سال جاری به سفارتخانه اکوادور در بریتانیا پناه برده بود.
دولت اکوادور به پناهندگی آسانژ در سفارتخانه خود در لندن خاتمه داد و همین موضوع باعث آن شد که پلیس بریتانیا او را دستگیر کند.
آسانژ مدعی است که طرح اتهام تجاوز از سوی سوئد عملا پوششی است برای آنکه دولت آن کشور او را به آمریکا تحویل دهد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟