به گزارش رکنا، معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به کشف بیش از ۱۶ تن انواع مخدراز افزایش ۲۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در کل کشور در هفته سوم اردیبهشت ماه خبر داد.
به گزارش رکنا، ناصر اصلانی گفت: مجموع کشفیات سومین هفته ازدبیهشت ماه امسال ۱۶۲۱۹ کیلوگرم است که در مقایسه با هفته دوم اردیبهشت ماه که ۱۳۴۲۸ کیلوگرم بود، ۲۰ درصد افزایش دارد.
وی با بیان اینکه بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۱۲۳۶۰ کیلوگرم بوده و ۷۶ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود افزود:از این میزان، ۱۶۴۹ کیلوگرم حشیش، ۳۳۳ کیلوگرم شیشه، ۲۷۵ کیلوگرم هرویین، ۱۳۷۱ کیلوگرم مرفین، ۱۴۰۹۰ عدد قرص روان‌گردان، ۱۵۰۱۳ مواد پیش‌ساز و ۲۳۱ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۲۰۲ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۳.۴ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.
وی اظهار داشت: در هفته سوم اردیبهشت ماه، در هفته اخیر مجموعاً ۶۱۸۹ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۲۰۲ نفر به اتهام قاچاقمواد مخدر و روانگردان، ۲۲۵۶ نفر خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد و ۳۵۲۷ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. ۲۰۴ نفر نیز طی سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شده‌اند.
معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از ۱۴۰۹۰ عدد قرص‌های روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۹۴۰۵ عدد مربوط به استان تهران است که نشان دهنده ۶۶ درصد مجموع کشفیات قرص‌های روانگردان در هفته اخیر است.
اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۸۵ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۵۵۰۱ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۳۴ درصد کشفیات کشور می‌باشد و کرمان با ۱۷۷۸ کیلوگرم، فارس با ۱۶۹۲ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۱۶۶۷ کیلوگرم، تهران با ۱۳۶۸ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۲۵۹ کیلوگرم و خراسان رضوی با ۷۷۲ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
وی افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۵ درصد است.
اصلانی اظهار داشت: طی این مدت، ۱۹۶ دستگاه خودرو، ۱۸ دستگاه موتورسیکلت، ۱ قبضه سلاح و ۳۱ دستگاه موبایل توقیف شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟