فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ گفت: کلاهبرداری که دارای سوابق کیفری متعدد در استان های مختلف کشور است در ساوجبلاغ دستگیر شد.سرهنگ مهدی فضلی علیشاه، فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده با موضوع کلاهبرداری، پیگیری آن در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان ساوجبلاغ قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ بیان کرد: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد شاکی مدتی پیش بر سر خرید ملکی با فروشنده دچار مشکل شده و پس از تشکیل پرونده قضائی با فردی آشنا می شود که ادعا می کند می تواند با کمک یک وکیل خبره پرونده را به نفع وی حل و فصل کند.

وی افزود: نامبرده پس از جلب اعتماد شاکی با طرح موضوعاتی مانند ارجاع پرونده به کارشناسی، ارجاع به مراجع قضائی و هزینه های دادگاه از شاکی مبلغ پنج میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و هیچ اقدامی در خصوص پرونده شاکی صورت نداده است.

سرهنگ فضلی علیشاه عنوان کرد: اقدامات پلیسی در این خصوص آغاز و پس از شناسایی منزل متهم در ساوجبلاغ وی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد و پس از طی کردن مراحل قانونی با قرار وثیقه روانه زندان شد.

وی با بیان اینکه متهم دارای سوابق کیفری متعدد در استان های مختلف کشور است، اذعان کرد: متهم اعتراف کرد با شناسایی افرادی که دارای پرونده های قضائی در موضوعات مختلف هستند با ادعای اینکه از طریق وکیل خبره ای که از آشنایانش است، مشکل آنها را حل خواهد کرد در چندین مرحله از طعمه های خود مبالغ گزافی را دریافت کرده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟