سردار بخشعلی کامرانی‌صالح در همدان از کشف چهار دستگاه کامیون مسروقه در همدان خبر داد و اظهار کرد: در پی سرقت یک دستگاه کامیون بنز در اواخر سال 97 و با توجه به اینکه خودروی مسروقه به طور مستقیم با معیشت چند خانوار در ارتباط بود، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کاراگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی با اشاره به شناسایی یکی از سارقان پس از تحقیقات، گفت: با انجام تحقیقات میدانی و تعاملات برون سازمانی و بررسی اطلاعات موجود طی چندین روز کار مستمر و شبانه روزی در نهایت یکی از سارقان ساکن تهران در این خصوص شناسایی و در بررسی و استعلام از اداره تشخیص هویت، مشخص شد نامبرده با 5 هویت مختلف دارای سابقه محکومیت کیفری است.

فرمانده انتظامی استان همدان بیان کرد: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی محل زندگی متهم شناسایی و اکیپی از مأموران پلیس آگاهی پس از اخذ نیابت قضائی به تهران اعزام و با انجام تحقیقات میدانی و به کارگیری شگردهای پلیسی، متهم را در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی استان همدان منتقل کردند.

وی افزود: سارق در تحقیقات و بازجویی‌های فنی، علاوه بر سرقت یک دستگاه کامیون از همدان، به سرقت سه دستگاه کامیون دیگر از شهرستان‌های شاهین‌شهر و نائین اصفهان و اراک و انتقال آنها به یکی از استان‌های غربی و فروش آنها به فردی اعتراف کرد.

کامرانی‌صالح تصریح کرد: در کمتر از 24 ساعت تیم عملیاتی با نیابت قضائی با اعزام به استان مذکور، خریدار کامیون‌های مسروقه را دستگیر و کامیون‌های مسروقه به صورت فاقد پلاک و ارکان مخدوش در حالی که در معادن آن استان به کارگیری شده بود، کشف و به همراه خریدار به پلیس آگاهی همدان منتقل شدند.

وی در پایان با بیان اینکه ارزش کامیون‌های مکشوفه توسط کارشناسان 20 میلیارد ریال برآورد شد، یادآور شد: کامیون‌های مسروقه تحویل مالباختگان شد و هر دو متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟