سردار محمد کاظم تقوی فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: با اعلام شکایت چند تن از شهروندان نیشابوری به پلیس آگاهی مبنی بر کلاهبرداری با جعل مدارک دولتی از آنها، دستورات لازم برای بررسی این پرونده با توجه به اهمیت موضوع صادر شد.

وی ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی نیشابور در بررسی‌های فنی و پلیسی پرونده دریافتند فردی در سال ۱۳۹۴ با تأسیس دفتر پیشخوان، از مالکان خودرو‌های سنگین که برای تکمیل برگ‌های مفاصا حساب مالیاتی مراجعه داشته‌اند، مبالغی را دریافت کرده، اما با جعل مدارک دولتی از انتقال وجوه دریافتی به اداره دارایی و امور مالیاتی خودداری کرده است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: تحقیقات بعدی کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی نیشابور حاکی از آن بود مالک دفتر یک خانم است و با وجود آنکه در مدت یک سال ۴۴۰ مالک خودرو‌های سنگین به محل کار او مراجعه داشته‌اند، در سال ۱۳۹۵ دفتر پیشخوان را تعطیل کرده و از آن تاریخ محل زندگی اش نیز نامشخص است.

تقوی افزود: کارآگاهان پلیس با رد زنی‌های گسترده اطلاعاتی، مخفیگاه متهم را شناسایی و با هماهنگی قضائی در اقدامی غافلگیرانه، وی را دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: تاکنون ۴۰۰ شاکی در این پرونده شناسایی شده است و با هماهنگی‌های صورت گرفته و حضور نماینده حقوقی اداره کل دارایی و امور مالیاتی استان مشخص شد، این متهم تاکنون ۱۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟