سعید دادگر اظهار داشت: در پی وقوع سرقت‌های متعدد احشام در شهرستان نهبندان و ایجاد جو ناامنی و نارضایتی در بین مردم، دستگیری سارق یا سارقان به‌صورت ویژه پیگیری شد و شناسایی متهمان آغاز شد.

وی افزود: مأموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی و آثار به‌جامانده در صحنه‌های سرقت اطلاعاتی به دست آورده و سرنشینان یک دستگاه پژو 405 را در این رابطه تحت پیگرد قرار دادند.

جانشین انتظامی استان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: مأموران با انجام گشت‌های هدفمند خودروی سارقان را در ورودی شهرستان نهبندان شناسایی کرده و در اقدامی ضربتی سه سرنشین خودرو را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

دادگر تصریح کرد: متهمان 36، 28 و 20 ساله که غیربومی بودند قصد فریب مأموران را داشتند ولی هنگامی که مستندات پلیس را مشاهده کردند چاره‌ای به‌جز اعتراف ندیدند و به سرقت 80 رأس گوسفند در چند مرحله از شهروندان اعتراف کردند.

وی خاطرنشان کرد: با اعتراف متهمان صحنه‌های سرقت بازسازی و مالباختگان شناسایی شدند که متهمان به همراه مالباختگان جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند.

جانشین انتظامی استان خراسان‌جنوبی بر رعایت نکات پیشگیرانه در خصوص نگهداری از اموال شهروندان تأکید کرد و افزود: نصب تجهیزات فیزیکی و پیشگیری از سرقت تا حد زیادی دسترسی سارقان را به اموال شهروندان محدود خواهد کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟