سردار علی آزادی اظهار داشت: طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق مواد دخانی با بسیج کلیه امکانات ونیروهای اداره مبارزه با قاچاق کالای پلیس آگاهی به مرحله اجرا گذاشته شد.

وی هدف از اجرای این طرح را افزایش ضریب امنیتی در استان و ناامن کردن محیط برای عوامل تهیه و توزیع قاچاق کالا عنوان کرد و افزود: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی در این عملیات دو نفر دستگیر و بیش از ۷۲۰ هزار نخ سیگار قاچاق کشف و دو دستگاه خودرو نیز توقیف شد.

فرمانده انتظامی استان کردستان کشف دو هزار و ۶۰۰ ثوب البسه، دو تن آرد و ۱۰۰ عدد لوازم جانبی گوشی تلفن همراه را از دیگر موفقیت‌های کارکنان پلیس آگاهی در این طرح عنوان کرد و ادامه داد: در این عملیات همچنین ۳۰۰ کیلوگرم چای و تعداد زیادی لوازم خانگی کشف شد.

سردار آزادی در بخش دیگری از سخنان خود از توقیف یک دستگاه خودرو وانت حامل کالای قاچاق به ارزش بیش از یک میلیارد ریال طی یک عملیات خبر داد و یادآور شد: با توجه به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام «رونق تولید» و در راستای حمایت از تولیدات داخلی و اجرای طرح تشدید مبارزه و برخورد قاطع با پدیده شوم قاچاق، مأموران انتظامی شهرستان دیواندره با تشدید کنترل بر خودروهای عبوری، موفق به شناسایی و توقیف یک دستگاه خودرو وانت حامل بار قاچاق در محور دیواندره به بیجار شدند.

وی بیان کرد: در بازرسی از خودرو وانت نیسان ۸۰۰ دستگاه انواع لوازم الکترونیکی قاچاق از قبیل گیرنده دیجیتال و گوشی تلفن فاقد مدارک گمرکی کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کردستان با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی این محموله را بالغ بر یک میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، گفت: در این رابطه یک نفر دستگیر و به همراه کالاهای مکشوفه پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد.

سردار آزادی در ادامه سخنان خود از توقیف یک دستگاه سواری سمند حامل بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال کالای قاچاق در شهرستان بیجار خبر داد و اظهار داشت: مأموران پلیس آگاهی شهرستان بیجار حین کنترل خودروهای عبوری موفق به شناسایی خودروی حامل کالای قاچاق در محور بیجار به دیواندره شدند.

وی افزود: با هماهنگی مراجع قضائی خودروی سمند حامل کالای قاچاق توقیف و در بازرسی از آن ۹ هزار و ۷۶۸ قلم انواع لوازم آرایشی بهداشتی، ۵۹۹ عدد شیرآلات ساختمانی و ۴۰ دستگاه ضبط صوت کشف و راننده خودرو نیز دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان کردستان با تاکید بر عزم همگانی برای مقابله قاطع با قاچاقچیان کالا، یادآور شد: ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در این عملیات بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برآورد شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟