مهدی فضلی علیشاه فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا شهرستان ساوجبلاغ و اعلام شکایت مبنی بر اینکه مبلغ 20 میلیون ریال به صورت غیر مجاز از حساب وی برداشت شده است، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا شهرستان ساوجبلاغ قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ افزود: پس از بررسی دقیق حساب بانکی شاکی، مشخص شد که وجه مورد نظر از حساب وی برداشت و به حساب‌های متعددی واریز شده است که بلافاصله با هماهنگی‌های صورت گرفته حساب‌های مذکور مسدود شد.

وی عنوان کرد: در ادامه، آی پی مربوطه که در عملیات‌های بانکی مورد استفاده قرار گرفته بود شناسایی و با تلاش‌های صورت گرفته، فردی که اقدام به ثبت آی پی مورد نظر کرده بود در شهرستان فردیس شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

سرهنگ فضلی علیشاه اظهار کرد: در بازجویی‌های مأموران، متهم در خصوص انتقال هرگونه وجه به حسابش اظهار بی اطلاعی کرد اما در مواجهه با مستندات موجود اذعان کرد که از اواخر سال 97 از طریق فضای مجازی با فردی که در زمینه خرید و فروش ارز الکترونیکی فعالیت می‌کرد آشنا شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ گفت: براساس قراردادی که میان آنها منعقد شده، متهم اطلاعات حساب بانکی شامل شماره حساب، رمز دوم و رمز اینترنتی خود را در اختیار آن فرد قرار داده و در قبال هرگونه واریز وجه به حسابش مبلغ چهار میلیون ریال به وی پرداخت می کرد.

وی با بیان این که در این مدت حدود 23 عملیات بانکی از طریق حساب وی انجام شده است، مطرح کرد: با تحقیقات صورت گرفته محرز شد که متهم اصلی در خارج از کشور اقامت دارد و تمام تراکنش‌های مالی را از طریق رابطان خود در ایران انجام می‌دهد و از این طریق تا کنون یک میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ فضلی علیشاه خاطرنشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده جهت طی کردن مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد و پرونده متهم اصلی نیز از طریق پلیس اینترپل در حال پیگیری است.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ از شهروندان خواست در صورت برداشت غیر مجاز از حساب آن ها با استفاده از این شیوه، جهت پیگیری شکایت خود به پلیس فتا شهرستان ساوجبلاغ مراجعه کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟