حجم ویدیو: 42.56M | مدت زمان ویدیو: 00:06:48

به گزارش گروه حوادث رکنا، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: طرح رعد 24 پلیس از ابتدا هفته ی جاری با 309 حکم قضائی به اجرا درآمد که 665 سارق سابقه دار و تازه کار دستگیر شدند.

سردار رحیمی تصریح کرد: ۷۶۱ پرونده برای این افراد تشکیل شد؛ همچنین ۱۴۷ هزار و ۵۱۹ عدد از اموال مسروقه و ۱۷۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت کشف شد.

رئیس پلیس پایتخت با اعلام اینکه ارزش مالی اموال مسروقه ۶ میلیارد تومان است اظهار داشت: ۳۵۳ نفر از دستگیر شدگان سابقه دار هستند.

سردار رحیمی با بیان اینکه ۵ قبضه سلاح جنگی و ۴۹ قبضه سلاح سرد کشف شد، گفت: ۵۰ نفر از قاچاقچیان کالا دستگیر و 146 هزار کالای قاچاق کشف شد؛ در یک مورد ۵ تن اموال تاریخ گذشته و فاسد در حال توزیع کشف و ۵ باند قاچاق کالا نیز منهدم شد.

وی افزود: تلاش ما بر این است که یک وضعیت مطلوب امنیتی را در پایتخت ایجاد کنیم.

رئیس پلیس پایتخت بیان داشت: در دو سال گذشته ۳۷ درصد از سرقت و جرایم کل کشوردر پایتخت رخ می‌داد که در این دوسال با اجرای طرح های رعد به ۲۳ تا ۲۷ درصد رسیده است که نشانه کاهش وقوع جرایم در پایتخت است.

وی با اشاره به اینکه بحث پاکسازی پایتخت از وجود معتادان متجاهر از اولویت های ما است، گفت: در جنوب پایتخت در محله های هرندی, شوش و دروازه غار ۹۲ باب منزل که حدود ۸۶۰ اتاقک در آن‌ها وجود داشت را پلمب کرده‌ایم که برخی از این اماکن مخروبه و محل جولان مفسدان بوده است؛ البته آب، گاز و برق این ۹۲ منزل قطع شده است.

سردار رحیمی اظهار داشت: پس از حدود ۸۰ روز از سپری شدن طرح های پاکسازی معابر جنوب پایتخت از حضور معتادان متجاهر این محل ها اکنون پاک پاک هستند.

عالی ترین مقام انتظامی پایتخت تصریح کرد: بالغ بر ۶۰ تا هفتاد درصد معتادان متجاهر در امر زورگیری سرقت به عنف و سایر جرایم نقش داشتند که با پاکسازی دروازه غار, هرندی و شوش مردم این مناطق هم اکنون در آرامش هستند.

وی افزود: این طرح ها در تمام نقاط تهران در حال انجام است و در هر نقطه معتاد متجاهر رویت شد به سرعت نسبت به جمع آوری آن‌ها اقدام خواهد شد.

وی گفت: پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت با ایجاد پایگاهی قدرتمند در محله های فوق الذکر حتی کوچه پس کوچه های این اماکن را تحت مدیریت خواهد داشت.

سردار رحیمی با تاکید بر این مطلب که پاکسازی معابر از لوث وجود معتادان از اولویت های پلیس پایتخت است به بحث برخورد با دلالان ارزی در نقاط مختلف از جمله سبزه میدان, خیابان منوچهری, پاساژ افشاری, چهارراه استانبول و طول خیابان فردوسی پرداخت و گفت:به دلالان اخطار می دهیم که با شدت با آنها برخورد خواهد شد و صرافی‌های غیرمجاز تحت کنترل بوده و پلمب خواهند شد همانگونه که در ایام نوروز نیز این طرح را با جدیت دنبال کردیم.

وی در خصوص طرح زوج و فرد، گفت: منتظر دوستان در شهرداری تهران هستیم تا مقدمات تردد در محدوده زوج و فرد را تعیین کنند و این اقدامات را به مرحله اجرا بگذاریم، به دوستان در شهرداری یادآوری می‌کنم که این روند را سرعت ببخشند.

سردار رحیمی گفت: یک ریالی از عوارض زوج و فرد به حساب پلیس واریز نمی‌شود، ما کماکان معتقد بر این‌هستیم که یک‌فرد باید یکبار جریمه شود و کسی که به صورت غیرمجاز به محدوده زوج یا فرد ورود پیدا می‌کند باید یک بار جریمه شود ان هم جریمه ورود به محدوده ممنوعه.

وی افزود: نامه شکایت راهور از شهرداری تهران در خصوص عوارض زوج و فرد در دیوان عدالت در حال بررسی است.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: در راستای حقوق شهروندی و بحث آلودگی هوا، مقرر شده تا شهروندان بتوانند 20 روز در هر فصل در محدوده زوج و فرد تردد کنند.

وی در خصوص تخلف پوشاندن پلاک گفت: این تخلف نیز مانند زیر پا گذاشتن حقوق شهروندی بوده و طبیعی است که اگر تخلفی در حوزه انضباط اجتماعی و ترافیکی انجام شود پلیس برخورد جدی خواهد کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟