کیومرث رحیمی اظهار داشت: طرح نظارت نوروزی از بیست و نهم اسفند ماه تا هفدهم فروردین بر شرکتهای توزیع دارو، داروخانه‌ها، عطاری‌ها، سالن‌های ورزشی، سالن‌های زیبایی و آرایشی و بهداشتی، مدارس و تجهیزات پزشکی به عمل آمد.

وی افزود: در این بازرسی‌ها با همکاری تعزیرات حکومتی، صنعت و معدن و نماینده دادستانی ۲۰ بازرسی به عمل آمد همچنین ۵۰ بازرسی از داروخانه‌ها و شرکت‌های پخش دارویی انجام شد.

مدیر نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی، مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تهیه و توزیع ۱۰۰۰ بسته آموزشی و فرهنگی در ایام نوروز خبر داد و بیان داشت: ۳۰ مورد بازدید از سطح مراکز عرضه به منظور مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور به عمل آمد.

وی همچنین از کشف ۲۰۷ مورد اقلام قاچاق طی بازرسی‌های انجام شده خبر داد و عنوان کرد: نوروز امسال حجم بازرسی‌ها و عرضه کالاهای سلامت محور افزایش یافت.

رحیمی با بیان اینکه در ایام سیل یک هزار و ۴۰۰ قوطی شیرخشک به مردم لرستان داده شد گفت: در چند مورد از بازرسی‌ها نماینده دادستان حضور داشت و بلافاصله نسبت به صدور حکم اقدام شد و سایر موارد برای پیگیری در دست اقدام است.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی به دلیل تحریم تنها مبادله کالاهای سلامت محور با کشور عراق انجام می‌شود و با توجه به تغییرات نرخ ارز و ارزان بودن کالاهای ایرانی، زمینه‌های قاچاق بیشتر فراهم است با این حال به طور جدی درصدد تنظیم برنامه‌ای منظم و افزایش نظارت‌ها بر عرضه کالاهای سلامت محور هستیم.

مدیر نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی، مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: تمامی داروها، مواد غذایی، آرایشی- بهداشتی و خوراکی ملزم به رعایت استاندارد کالاهای سلامت محور هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟