یوسف سپهوند در اراک اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت خودروهای سواری مدل پایین پراید در سطح شهر اراک موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی بیان داشت: با توجه به سرنخ‌هایی که در روند رسیدگی به پرونده به دست آمد و با پیگیری سرنخ‌های به دست آمده از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان خمین یکی از خودروهای سرقتی در این شهرستان کشف شد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی با بیان اقدامات صورت گرفته در شناسایی و دستگیری فرد سارق گفت: با اعزام تیمی از کارگاهان پلیس آگاهی استان و در عملیات مشترک با پلیس شهرستان خمین، سارق که منزلی را در یکی از محله‌های این شهرستان برای پنهان کردن خودروهای سرقتی اجاره کرده بود، شناسایی و در مخفیگاهش دستگیر شد.

سپهوند با اشاره به کشف خودروهای سرقتی و برخی تجهیزات خودرویی اوراق شده از مخفیگاه سارق تصریح کرد: سارق در بازجویی‌های انجام شده به 5 فقره سرقت خودروی پراید مدل پایین در شهرستان‌های خمین و اراک اعتراف کرد.

وی اظهار داشت: سارق دستگیر شده در ادامه تحقیقات فنی پلیس بیان داشت از آنجایی که خودروهای مدل پایین پراید از ایمنی کمتری برخوردار می‌باشند، بیشتر این نوع خودروها را برای سرقت انتخاب می‌کرده است و پس از اوراق کردن وسایل آنها در مخفیگاهش، اموال مسروقه را به افراد مال‌خر می‌فروخته است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به ادامه داشتن تحقیقات هدفمند پلیس افزود: متهم دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شد.

سپهوند در پایان با تأکید بر لزوم توجه هرچه بیشتر شهروندان به توصیه‌های پلیس افزود: عدم توجه به توصیه‌های پلیس و کوتاهی در استفاده از وسایل بازدارنده سرقت از عواملی است که بسترساز وقوع بسیاری از خودروها می‌باشد و به همین منظور لازم است تا شهروندان، همواره علاج واقعه را قبل از وقوع کرده و با بکار بستن نکات ایمنی از رخ دادن چنین جرائمی پیشگیری کنند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟