در سال گذشته ۲ جلسه از رسیدگی به پرونده متهمان مؤسسات اعتباری البرز ایرانیان، وحدت، ولیعصر و فردوسی برگزار شد.

این پرونده دارای ۴ متهم است. در جلسه اول به قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان پرداخته شد. جلسه دوم نیز در همان سال ۹۷ برگزار شد و متهمان در برابر اتهام اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور به دفاع از خود پرداختند.

اولین جلسه دادگاه متهمان مؤسسات اعتباری در سال جدید و جمعاً سومین جلسه دادگاه، از فردا به ریاست قاضی صلواتی در شعبه چهارم دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی برگزار می‌شود.

گفته می‌شود، جلسات محاکمه متهمان این پرونده در در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری به ریاست قاضی صلواتی برگزار می‌شود.

بر اساس آنچه در جلسات پیشین رسیدگی به این پرونده گفته شد، سرمایه گذاران این موسسات ۹۱ هزار نفر هستند که ۶ هزار و ۳۶ نفر از آنها برای شکایت مراجعه کرده‌اند. تعهد باقی مانده تعاونی البرز ایرانیان ۱۴۰۰ میلیارد و تعهد باقی مانده تعاونی ولیعصر ۲۵۰ میلیارد است.

گفتنی است ،

نماینده دادستان در اولین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان با قرائت اسامی انها گفت: متهم ردیف اول امیرحسین آزاد ، بازداشت از ١٦. ١٢. ٩٥ و متهم ردیف دوم حسن قریانی ، بازداشت ٢٨. ٣. ٩٦ متهم به اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور و متهم ردیف سوم مهدی بهرامی حسن‌آبادی بازداشت از ٢٧. ٣. ٩٧ متهم به معاونت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور است.

وی در خصوص گردش کار پرونده گفت: نحوه تشکیل موسسه البرز ایرانیان ابتدا به عنوان موسسه امیرالمونین در سال ٧٨ با سرمایه ٧ ملیون و ٥٠٠ هزار ریال به ثبت رسیده است. موضوع این شرکت برای اعضا پرداخت و تخصیص وام و انجام اعمال اعتباری بوده که بعد از تغییرات به البرز ایرانیان تغییر نام داده است.

نماینده دادستان گفت: تعاونی ولیعصر در سال ٨٨ به ثبت رسبد و در سال ٩٢ به دلیل تخلفات مدیرعامل تعطیل و زیان‌ده شد و بعد از سال ٩٢ با هیات مدیره جدید خانوادگی راه‌اندازی شد که سرمایه اولیه آن ٦ میلیون ریال بوده است.

وی ادامه داد: امیرحسین آزاد قبل از فعالیت در تعاونی البرز شرکت سخت افزاری داشته و در تهران در شرکتی مشغول به کار می‌شود و حسب اظهارات خود بعد از گذشت زمانی وارد تعاونی البرز شده است.

نماینده دادستان افزود: حسن قریانی از سال ٧٦ کار‌های حسابرسی انجام می‌داد تا سال ٨٠ به استخدام وزارت تعاون در آمده است. او اولین مدیر بانک توسعه تعاون خراسان رضوی بوده است.

وی ادامه داد: مهدی بهرامی حسن آبادی سرپرست اداره تعاون شهرستان رباط کریم بوده که به دلیل ضعف مدیریت برکنار می‌شود. قریانی با برنامه‌ای از پیش تعیین شده با امیرحسین آزاد وارد همکاری می‌شود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟