دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: در مدت هفت روز اول امسال بیشتر از ۱۷۵ هزار قطعه جوجه یک روزه قاچاق در این استان کشف شد.

علی خداویسی  با اشاره به رشد چشم گیر خروج غیر قانونی جوجه یک‌روزه، افزود: مجموع کل کشفیات جوجه یک‌روزه در سال گذشته ۱۷۰ هزار قطعه بوده است و این میزان قاچاق کمتر از هفت روز اول امسال است.

وی با اشاره به دستگیر نشدن افراد مجرم و قاچاقچی در این زمینه، ادامه داد: جوجه‌های یک‌روزه به علت حساس بودنشان، امکان خروج و قاچاق آنها از مسیرهای صعب‌العبور وجود ندارد به همین علت افراد قاچاقچی از مسیرهای هموار عبور می‌کنند و محض مشاهده مأموران نظامی فرار می‌کنند.

وی در خصوص صادرات کالا از مرزهای کردستان، اظهار داشت: در طول بهمن و اسفند ماه سال گذشته ۱۲ میلیون ۷۲۳ هزار کیلو به ارزش ۵۱۶ میلیارد و ۸۱۷ میلیون ریال و از اول تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری ۴ میلیون و ۷۹۸ هزار کیلو کالا به ارزش ۱۷۸ میلیارد و از ۲۴۱ میلیون ریال از مرزهای رسمی استان کردستان به کشورهای دیگر صادر شده است.

خداویسی با اشاره افزایش صادرات، گفت: میزان صادرات کالا تا ۱۵ فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش کیلو و به علت نوسانات ارزی ۲۰۱ درصد افزایش ارزش ریالی داشته است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان با بیان اینکه خروج کالاهای اساسی از مرزهای کردستان ممنوع است، یادآور شد: با توجه شرایط فعلی در کشور از ۱۵ فروردین ماه امسال هرگونه صادرات پیاز و سیب زمینی ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟