چندی قبل زن جوانی به پلیس فتا رفت و از اخاذی میلیونی مرد شیادی شکایت کرد. او گفت: چندی قبل با مرد جوانی در فضای مجازی آشنا شدم و در این مدت ارتباط دوستانه‌ای با هم داشتیم و چند عکس نیز برای هم ارسال کردیم. تا اینکه چند ماه قبل یک نرم‌افزار برای من ارسال کرد و گفت که این نرم افزار خدمات متنوع و زیادی دارد. من که به او اعتماد کرده بودم بدون تحقیق نرم افزار را در سیستم رایانه‌ام نصب کردم اما با نصب آن، او به همه تصاویر و فیلم‌های شخصی داخل رایانه‌ام دسترسی پیدا کرد و با تهدید به انتشار از من اخاذی کرد.

کارشناسان پلیس فتا با توجه به حساسیت پرونده، تحقیقات فنی و اطلاعاتی خود را آغاز کردند و مرد جوان را که در شهرکرج زندگی می‌کرد شناسایی و دستگیر کردند. در بازرسی از رایانه وی تصاویر و فیلم‌های شخصی زن جوان به دست آمد.

متهم گفت: برای اخاذی از زن جوان در فضای مجازی ابتدا با او رابطه دوستانه برقرار و اعتمادش را جلب کردم. سپس با ارسال برنامه بدافزاری توانستم سیستم رایانه زن جوان را هک کنم. با دسترسی به اطلاعات شخصی و تصاویر خانوادگی و شخصی اش شروع به اخاذی از وی کردم.

سرهنگ کاظمی، رئیس پلیس فتا تهران در ادامه گفت: با اعتراف متهم جوان تحقیقات در این خصوص ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟