به گزارش رکنا، سرهنگ محمد نادربیگی روز دوشنبه افزود: ماموران پلیس آگاهی در پی پایش و رصد محورهای مواصلاتی استان البرز برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق به چند دستگاه خودرو مشکوک و موضوع را به صورت ویژه در دستورکار قراردادند.

وی اضافه کرد: با پیگیری و کار اطلاعاتی بیشتر خودروها متوقف و پس از بازدید از بار آن ها مشخص شد که تمام کالاهای بارشده بدون بارنامه و فاقد مدارک گمرکی است.

نادربیگی افزود: از چهارخودروی توقیف شده مقادیر زیادی پوشاک، پارچه، لوازم خانگی، لوازم یدکی خودروهای لوکس و خشکبار شامل بادام هندی و گردو کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی البرز خاطرنشان کرد: دراین زمینه سه نفر دستگیر شدند و تحقیقات ادامه دارد.

وی گفت: در تحقیقات اولیه مشخص شد که قاچاقچیان قصد داشتند برخی از اقلام را در داخل استان البرز و بخشی دیگر را در خارج از استان توزیع کنند.

نادربیگی تاکید کرد: اجرای طرح ملی مقابله با کالای قاچاق و قاچاق کالا به صورت ویژه در این استان درحال اجرا است.

وی اظهار داشت: از فعالان بخش واردات، انبار، توزیع، خرید و فروش بخصوص تجار و صنوف مرتبط درخواست می شود نسبت به رعایت قوانین و مقررات موضوعه از جمله قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین رعایت ضوابط گمرکی و توزیع فروش کالاهای قاچاق توجه داشته باشند.

نادربیگی نقش مردم را در مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز که اقتصاد، تولید و اشتغال کشور را با مشکلات عدیده ای روبرو می کند، بسیار تاثیرگذار دانست.

ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک هزار و 800 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق دراستان البرز کشف شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟