به گزارش رکنا، از بی مهری برخی مسئولان نسبت به تأمین حداقل نیازهای این دفتر انتقاد کرد و اظهار داشت: این دفتر با مساعدت و تلاش دکتر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، وزیر امور خارجه و پیگیری استاندار وقت و نمایندگان استان راه اندازی شد که اتفاق بسیار خوبی در این استان بود.

دفتر وزارت امور خارجه در استان قزوین در آستانه تعطیلی است

وی افزود: با راه اندازی این دفتر در سال ۹۲ که با کمترین امکانات و نیرو صورت گرفت توانسته‌ایم خدمات کنسولی و سایر درخواست‌های افراد را ارائه کنیم تا نیازی به مراجعه به تهران نباشد.

میریان تصریح کرد: ارائه خدمات کنسولی، تأیید اسناد، رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور، امور متقاضیان گذرنامه، زندانیان ایرانی خارج از کشور، ثبت ازدواج، طلاق انتخاب وکیل در دعاوی افراد مقیم خارج از کشور، امور سیاسی و برنامه ریزی برای ورود و خروج هیئت‌های داخلی و خارجی، پیگیری امور مربوط به فعالیت‌های اقتصادی ایرانیان مقیم خارج، انعکاس فعالیت‌های اقتصادی استان به خارج کشور، کمک به جذب گردشگر از کارهایی است که در چند سال اخیر انجام شده است.

دفتر وزارت امور خارجه در استان قزوین در آستانه تعطیلی است

وی بیان کرد: راه اندازی این دفتر در شرایطی که این مجوز فقط برای استان‌های مرزی و همسایه مرزی داده می‌شود حرکت بزرگی است که انجام شده و دستاوردهای بسیار خوبی داشته و باید برای حفظ آن هم اقدام لازم صورت گیرد.

فعالیت‌های دفتر نمایندگی وزارت خارجه در قزوین متوقف شده است

مسئول نمایندگی دفتر وزارت امور خارجه در قزوین تصریح کرد: برای تقویت این دفتر دکتر صالحی تمام هدایا و اشیای قیمتی و ارزشمند دوران سرپرستی وزارت امور خارجه و ریاست سازمان انرژی اتمی ایران را به قزوین آوردند و در موزه‌ای در این دفتر که ساختمانی تاریخی دارد به نمایش گذاشتند که ظرفیت بسیار خوبی برای گردشگری هم ایجاد شد.

میریان اظهار داشت: این موزه هم اخیراً به سرای سعدالسلطنه قزوین منتقل شده است.

نیازهای دفتر نمایندگی را برطرف کنید

وی بیان کرد: در مدت راه اندازی این دفتر کمترین امکاناتی تأمین نشده و یک خودرو پس از مدت‌ها رایزنی از سوی اتاق بازرگانی قزوین تأمین شد و امروز حتی یک نیروی نگهبانی و سرایداری برای پذیرایی از انجام امور مراجعان نداریم.

میریان تصریح کرد: به دلیل مشکلات ایجاد شده در حال حاضر فعالیت این نمایندگی متوقف شده که از استاندار قزوین درخواست می‌کنیم برای جلوگیری از تعطیل شدن این نمایندگی که توانسته امور بسیاری از مراجعان را انجام دهد و ظرفیت خوبی برای استان قزوین به عنوان یک منطقه اقتصادی، صنعتی و کشاورزی است تا در زمان حضور هیئت‌های خارجی تسهیلات لازم را مهیا کند، حمایت لازم را انجام دهند.

وی اظهار داشت: کمترین خواسته ما تأمین حداقل یک نیرو برای نگهبانی و امور حراست و یک نیرو برای کارهای خدماتی است تا بتوان امنیت معمولی و کارهای روزمره را انجام داد.

میریان یادآور شد: این دفتر با دو نیرو اداره می‌شود و زیبنده نیست جایگاه دفتر وزارت خارجه با بی مهری زیر سوال برود.

وی اضافه کرد: اگر به دلیل بی توجهی مسئولان این دفتر تعطیل شود شک نکنید راه اندازی آن تا سال‌ها محقق نخواهد شد.

سخنی با استاندار محترم قزوین:

صحبت‌های مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در استان که بیانگر بی توجهی به ظرفیت و اهمیت خدمات این دفتر است کمی نگران کننده است و از استاندار قزوین انتظار می‌رود ضمن بررسی مشکلات این دفتر با تأمین حداقل درخواست مسئول این نمایندگی شرایط استفاده از خدمات ایجاد شده توسط این دفتر را تداوم بخشند.

نگذاریم پیگیری و هزینه‌های زیادی که برای راه اندازی این دفتر با مساعدت و همکاری بی شائبه دکتر صالحی برای تسهیل در امور ایرانیان خارج از کشور، متقاضیان استفاده از خدمات وزارت خارجه در سفرهای برون مرزی، هیئت‌های خارجی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی و امور کنسولی ایجاد شده با یک بی توجهی و کم لطفی هدر رفته و این دفتر تعطیل شود.

زیبنده استان قزوین نیست دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه که به سادگی نمی‌توان مجوز آن را گرفت برای تأمین یک نیرو تعطیل شود، به نظر می‌رسد نیروهای متعددی در استانداری و سایر دستگاه‌ها هستند که به راحتی می‌توانند به این دفتر منتقل شده و این نیاز را تأمین کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟