به گزارش رکنا، سرهنگ "جهانگیر تقی پور"، به تشریح این خبر پرداخت و گفت: در آخرین روز تیرماه سال جاری، پرونده ای با موضوع کلاهبرداری به اداره 14 پلیس آگاهی پایتخت ارجاع شد.

این مقام انتظامی عنوان داشت: در بررسی محتویات پرونده مشخص شد که 32 مال باخته به دادسرا مراجعه، با تنظیم شکواییه دادخواهی کرده اند که برای خرید مبلمان و سرویس خواب به نمایشگاهی واقع در یافت آباد، رفته و با مسئول فروش آن که همان متهم اصلی پرونده بود، پس از بازدید و انتخاب مبل مورد نظر مجموعا مبلغ 3 میلیارد و 600 میلیون ریال وجه نقد و باقی مانده را به صورت چند فقره چک، پرداخت کرده اند اما در موعد مقرر که برای تحویل مبلمان به فروشگاه مراجعه که وی به بهانه های مختلف تحویل کالا را به روزها و هفته های بعد تعویق انداخته، تا اینکه یک روز فروشگاه را تعطیل و متواری شده است.

وی افزود: در تحقیقات تکمیلی از سوی کارآگاهان این اداره، مخفیگاه وی در محله جنت آباد کشف و با هماهنگی مرجع قضائی به محل اعزام شدند اما مشخص شد متهم مدتی پیش از محل نقل مکان کرده است.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، تصریح کرد: در ادامه با تحقیقات و بررسی های فنی و تخصصی مخفیگاه جدید متهم شناسایی و در یازدهمین روز از بهمن ماه امسال، این متهم پس از یک عملیات چند ساعته هنگام خروج از مخفیگاهش دستگیر و به اداره 14 پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ تقی پور، اعلام داشت: متهم در تحقیقات انجام شده اذعان داشت که با مراجعه مشتریان و انتخاب کار مورد نظرشان، آن را به تولیدکننده مبل سفارش می داده و پس از تنظیم قرارداد وجوه نقد مشتریان را برای خود و چک ها را به تولیدکننده می داده و پس از این که مبل ها آماده می شد وی چند روز سفارش مشتریان را به تعویق می انداخته تا بتواند مبل های آماده شده را به صورت نقد به دیگران بفروشد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر 45 فقره چک جمعا به مبلغ 7 میلیارد ریال از متهم کشف و با شکایت متهمان پرونده به شعبه نهم بازپرسی دادسرای ناحیه 18 تهران ارجاع شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟